18 gün ilkin eşi ölmüştü! Kraliçe Elizabeth’in son halini gören şaştı kaldı

9 Nisan günü eşi, Edinburgh dükü Prens Philip’in yaşamını kaybetmesi sonrası Kraliyet yası süreci süregelen Kraliçe Elizabeth’in geçtiğimiz Cuma günü resmi yas süresi sonlanmış oldu. Kraliçe, Kraliyet işlerine kalmış olduğu yerden devam ederek geçtiğimiz gün Buckingham Sarayı’nda Letonya ve Fildişi Sahili’nden büyükelçilerle görüntülü görüşme gerçekleştirmiş oldu.

Son olarak eşinin cenaze töreninde siyah kostümüyle ve mutsuz yüzüyle görüntülenen Elizabeth’in görüşmede güler yüzü ve neşeli tavrı dikkat çekerken büyük mor, beyaz ve sarı çiçeklerden oluşan nefes mavi çiçekli bir elbise giydirilmiş olduğu görülürken üç telli inci kolye ve aksesuar olarak elmas bir broş taktığı görüldü.

“Büyük bir üzüntü” duyduğunu söylemişti
73 senelik eşi Prens Philip’in yaşamını kaybetmesinden bu yana resmi bir Kraliyet işi yaparken ilk kez görüntülenen Kraliçe’nin elçilerle yapmış olduğu görüşmede, sıkça güldürmüş olduğu ve pozitif bir havada olduğu görülürken büyükelçilerden çevrim içi ortamda itimat mektubu almış olduğu bildirildi. Eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in yaşamını kaybetmesinden 12 gün sonrasında 95’nci yaş gününü kutlayan Kraliçe Elizabeth, doğum günü mesajında “büyük bir üzüntü” duyduğunu söylemişti. 17 Nisan’da düzenlenen cenaze törenleri esnasında görülen Kraliçe ise, törende tek başına oturmuş olduğu ve kederli haliyle ekrana gelmişti.

Dört gün sonrasında işine dönmüştü
Kraliçe 2. Elizabeth, eşi Prens Philip’in ölümünden yalnız dört gün sonrasında kraliyet görevlerine geri dönmüştü. 95 yaşındaki Britanya Kraliçesi, hanesinin en üst düzey yetkililerinden olan eski Lord Chamberlain Earl Peel’in emeklilik töreni için ilk karşı karşıya etkinliğine ev sahipliği yapmış, Windsor Kalesi’nde düzenlenen merasim esnasında Kraliçe, eski kraliyet yardımcısının asasını ve vazife işaretini kabul etmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *