2021 senesinde korsana en fazlaca maruz kalan diziler açıklandı

Dijital dönüşümün lokomotifi konumunda bulunan webin devasa gelişimi, maalesef bazı kötülükleri de bununla beraber getirdi. Bunlara dizi, film, oyun ve müzik benzer biçimde birçok telif hakkı bulunan ürünü sahibinden hiçbir izin almadan çoğaltarak ücretli yada parasız şekilde insanlara sunan korsan yayıncılığı örnek gösterebiliriz.

Shift Delete’te yer edinen habere gore, bilhassa aylık belirli bir ücret karşılığında oyun, dizi, film ve müzik hizmeti sunan çeşitli platformların yaşamımıza girmesi ile söz mevzusu durum daha da yaygınlaştı. Kısa süre ilkin de TorrentFreak tarafınca 2021’de korsan olarak en fazlaca izlenen 10 dizi açıklandı. 

Korsana en fazlaca Disney Plus dizileri maruz kaldı

TorrentFreak’in paylaşmış olduğu listede korsana en fazlaca maruz kalan dizilerin Disney Plus platformundan çıktığını kolaylıkla görebiliyoruz. Jac Schaeffer tarafınca Disney+ için oluşturulan ve 15 Ocak 2021’de dijital platformda yerini alan Amerikan mini web dizisi WandaVision ve gene aynı şekilde Michael Waldron tarafınca geliştirilen ve 9 Haziran tarihinde seyircilerle buluşan Loki dizisi bunlardan bir tek bazıları.

Yukarıda da belirttiğimiz suretiyle Disney Plus benzer biçimde video akış platformları, aylık belirli abonelik ücretleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Durum bu şekilde olunca platformların bünyesinde bulunan yapımlar, sahibinden izinsiz çoğaltılarak çeşitli internet sayfaları üstünden insanlara sunuluyor.

İşte 2021 senesinde korsan olarak en fazlaca izlenen 10 dizi:

1.Wandavision

2.Loki

3.The Witcher

4.The Falcon and the Winter Soldier

5.Hawkeye

6.What If…?

7.Foundation

8.Rick and Morty

9.Arcane

10.Wheel of Time

Merak edenler için 2020 senesinde korsan olarak en fazlaca izlenen 10 dizi:

1.The Mandalorian

2.The Boys

3.Westworld

4.Vikings

5.Yıldız Trek: Picard

6.Rick and Morty

7.The Walking Dead

8.The Outsider

9.Arrow

10.The FlashHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *