2021 yılı makyaj trendleri neler? Fatih Şahin deklare etti!

2021 yılının makyaj trendlerini açıklayan Meşhur make up artist ve kaş uzmanı Fatih Şahin, “Makyaj trendi de her yıl modayla beraber kendini yeniliyor. Geçtiğimiz senelerde yoğun göz ve ten makyajı, abartılı highlighterlar yerine bu yıl daha mütevazi ve naturel görünümlü toprak tonları gene ön planda görülüyor. Sadece dünya starlarının bu yıl beyaz ve neon göz kalemlerine olan ilgisinin artmasıyla birlikte makyaj trendlerinin arasına, uygulaması oldukça kolay olan neonlar da girmiş oldu.

Fakat biz gene de doğallığı bozmadan gözlerde toprak ve kiremit tonlarına ağırlık vermekteyiz. Ten makyajında ise daha mat ürünler kullanılıyor. Dudakta ise nude renkler ve mat rujlar yerini koruyor. Yüz kontürü ise bu yıl daha azca tercih edilmekte. Cansız porselen makyajlar yerini naturel kapatıcılar olan BB ve CC kremlere bırakıyor” dedi.

“Estetik olmadan doğru makyaj ile yüzümüzü istediğimiz hale getire bilir miyiz?” sorusuna Şahin, “Estetik gerekmeden yüz şeklimizi kontür makyajı uygulamasıyla istediğimiz gibi şekillendirebiliriz. Hemen hemen her makyajda uyguladığımız kontür ile saklamak istediğimiz yerleri koyu renklerle öne çıkarmak istediğimiz yerleri ise açık tonlu renklerle yüz hatlarını zayıflatarak günümüzde trend olan hollywood yüz yapısına estetik olmadan dönüştürebiliriz” yanıtını verdi.

Şahin, “Kaş ve Kirpik bakımı için bir ürün çıkardınız. Bu ürünü bizlere anlatır mısınız?” sorusuna ise, “Senelerdir kozmetik dünyasında dev markalarla çalışıp edindiğim deneyimler ile aslolan mesleğim olan kaş ve ifade uzmanlığını harmanlayarak yepyeni bir ürün yaratmak istemiştim. Hayalini kurduğum kendi markam ,kendi ürünüm olan Fatih Şahin Beauty kaş ve kirpik bakım serumumu sizlerle buluşturmanın mutluluğunu doyasıya yaşıyorum.

Daima doğallıktan yana olduğum için kalıcı işlemler yerine organik yöntemlerle kaş foliküllerinin aktifleştirilerek gürleşmesini ve güçlendirilmesini elde eden bu ürünümün gururla arkasında duruyorum. Neredeyse son 1 senedir gece gündüz demeden serumun formülasyonunu en efektif hale getirmek için uğraş verdik.  Sıhhat bakanlığı onaylı, bitkisel özlerden elde edilmiş vitaminler ile vegan bir ürün ürettik” diye yanıt verdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *