3 Gün Ilkin Cezaevinden Firar Etmiş: Ceren Özdemir’in Yakalanan Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Kısmı 2. derslik talebesi Ceren Özdemir’in katil zanlısı polisin operasyonuyla yakalandı. Ordu Valiliği’nden meydana getirilen açıklamada gözaltına alınan zanlının suçunu itiraf etmiş olduğu açıklandı. Ek olarak zanlının 01.12.2019 tarihinde Cezaevinden firar etmiş olduğu ve arandığı ortaya çıktı.

DHA’nın aktardığı habere bakılırsa, Ordu’da, evinin bulunmuş olduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Kısmı 2’nci derslik talebesi Ceren Özdemir’in katil zanlısı polisin operasyonuyla yakalandı. Saklandığı evde gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan bir polisi de bıçakla yaralayan şüpheli etkisiz hale getirildi.

Ordu Valiliği: ‘Cezaevinden firar etmiş olduğu ve arandığı anlaşılmıştır’

Ordu Valiliği’nden de katliam aleyhinde yazılı izahat yapılmış oldu.

Açıklamada, “Ceren Özdemir isimli Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisinin öldürülmesi olayı ile ilgili olarak yapılan kamera, teknik ve analiz çalışmaları neticesinde; öldürme olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen eşkâle uygun şahıs, ilimiz Altınordu ilçesi Otogar civarında güvenlik güçlerimizce suç aletiyle birlikte yakalanmıştır. Ö. A. isimli şüpheli, yakalanma esnasında emniyet görevlilerimize mukavemet ederek, 2 polis memuru hafif şekilde yaralamıştır. Gözaltına alınan zanlı, yapılan mülakatta suçunu itiraf etmiştir. Ö. A. isimli zanlının 01.12.2019 tarihinde Cezaevinden firar ettiği ve arandığı anlaşılmıştır. Olayla ilgili tahkikat, çok yönlü olarak devam etmektedir.” dendi.

2005 senesinde Ordu’da bir evladı öldürmüş

Linç ediliyordu

Yakalanması esnasında polis memurunu da bıçaklayan Özgür A. evden çıkarıldığı sırada çevredekilerce linç edilmek istendi.

Katil zanlısının Özdemir’i takip etmiş olduğu görüntüler ortaya çıktı

Neler yaşanmıştı?

Ordu’da, evinin önünde bir saldırgan tarafınca bıçaklanan 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetmişti.

Ek olarak bakınızHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *