30 dakikada idrar kaçırma kâbusundan kurtulun

İdrar kaçırma, bayanlar başta olmak suretiyle pek oldukça kişinin yaşamış olduğu bir mesele. Kimi bunu dile getirir kimi ise bir tek kendi başına geldiğini sanıp utanır, söylemekten çekinir. Oysa ki rahimle beraber mesane ve bağırsakları desteleyen pelvik kasları, hanımlarda doğum ve menopoz ile yaşlanmaya bağlı olarak; erkeklerde ise kilo alma ve yaşlanmayla beraber zayıflar. İşte bu pelvik kaslarının zayıflaması sonucu idrar kaçırma, sızıntı, akıntı, istem dışı gaz çıkarma şeklinde oldukça ciddi problemler ortaya çıkar. Bu problemler ilerlediği vakit bilhassa şahıs dışarı çıkmaya bile korkar olur.

Siz de zamanlı zamansız idrar yapma ihtiyacı duyuyor yada geceleri sık sık uyanıp wcye gidiyorsanız; öksürürken, hapşırırken, gülerken ya da egzersiz yaparken idrarınızı kaçırıyor ya da idrar kaçırma endişesiyle çantanızda ped, yedek iç çamaşırı taşımak zorunda kalıyorsanız; bu tarz şeyleri yaşayacağım korkusu toplumsal yaşantınızı etkisinde bırakır hale geldiyse bu soruna çözüm bulmanız koşul. Eğer idrar yolu enfeksiyonu tanısı konulmamışsa bu sorunların sebebi pelvik kaslarının zayıflamasıdır ve ne olursa olsun güçlendirilmesi gerekir.

Daisy Poliklinik Sahibi Songül Durur Zevzir, yepyeni teknolojisiyle  bu problemi 30 dakikalık uygulamalarla 4 ile 6 seansta çözdüğüne dikkat çekiyor. Haftada 2 kere uygulanabilen yöntemle en fazla 3 haftada idrar kaçırma sorunundan kurtulmanız mümkün. FDA onaylı teknolojisi yardımıyla ameliyatsız ve son aşama konforlu bir uygulama olan BTL EMSELLA, taban bölgenizde bulunan pelvik kaslarını kontörollü bir halde güçlendiriyor.

Emek verme esnasında kasların rehabilitasyonunu gerçekleştirerek yüksek odaklanmış HIFEM Teknolojisi yardımıyla bu kasların uyarılıp çalışmasını sağlayarak güçlendiriyor. Bu kasların zayıflaması sonucu ortaya çıkan idrar kaçırma problemininin yanı sıra istem dışı gaz ve dışkı kaçırmayı da önleyen uygulama, ek olarak cinsel tatminsizliği önlemeye de destek olup hususi anları mutlu kılıyor.

Ağrısız, sızısız çözüm

Uygulama bir koltukta oturarak gerçekleştiriliyor. Burada kasların kasılma tesirini azaltacak dar ve sıkı giysiler giymemek mühim bir nokta. Rahat bir giysiyle soyunmadan koltukta oturup derginizi okuyarak, keyifli bir ortamda uygulamadan yararlanabiliyorsunuz. Siz hiçbir şey yapmıyorsunuz, uygulama, sistemin programı yardımıyla kendi kendisine sağlanıyor. Bir tek pelvik bölgesinde oluşan kasılmalar yardımıyla karıncalanmalar hissediliyor. Ağrı sızı olmadığı için de seanslardan sonrasında günlük yaşamınıza rahatça devam edebiliyorsunuz.

Evde yapmak zor

Pelvik bölgesinde kasları çalıştırmak için genel anlamda kegel egzersizi denilen kişinin kendi başına yapmış olduğu fizyolojik hareketler içeren bir egzersiz yöntemi kullanılıyor. Bu egzersizi kişinin günde 5 kere süratli ve yavaş olmak suretiyle 10 kere yapması öneriliyor ve bu egzersizi tamamlanmamış ya da yanlış yaptığınızda yarar göremiyorsunuz. BTL Emsella, 30 dakika içinde, siz koltukta rahat bir halde otururken 20 bin kez pelvik bölgesinde bulunan binlerce kası kendi teknolojisiyle güvenli ve maksimum seviyede çalıştırarak netice odaklı tesir sağlıyor. Böylece hayatınızdaki gizli saklı kabusunuzdan birkaç seansta kurtuluyorsunuz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *