58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı – Magazin Mahallesi Kültür

Bu yıl 2-9 Ekim tarihlerinde 58’inci kez düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali‘ne başvurular başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmalar için başvuruların festivalin web sitesinden yapılabileceğini belirtti.

Toplam ödül 1 milyon 400 bin TL

Festivali Kültür ve Gezim Bakanlığı‘nın katkılarıyla düzenleyeceklerini özetleyen Böcek, festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Internasyonal Uzun Metraj Film Yarışması’nın düzenleneceğini, toplam 1 milyon 400 bin lira ödül dağıtılacağını altını çizdi.

Böcek, Ulusal Yarışmalara, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nin son müracaat zamanı olan 14 Ağustos 2020’den sonrasında tamamlanmış ve Türkiye’de halka açık ticari yada hususi vizyonu yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmlerin katılabileceğini aktardı.

Açık hava gösterimleri yapılacak

Festivale web sitesinden yapılacak son müracaat tarihinin 9 Ağustos bulunduğunu belirten Böcek, geçen yıl ilk kez meydana gelen açık hava gösterimlerinin bu yıl da devam edeceğini kaydetti.

Muhittin Böcek‘in başkanlığını yapmış olduğu 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nin yönetimsel direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlendi, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *