6 ayda 20 kilo verdi! İrem Helvacıolu’nu zayıflatan Peskateryen rejimi iyi mi yapılır?

Bir dönem gösterilen ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinde ‘Nefes’ karakterini canlandıran İrem Helvacıoğlu’nu 6 ayda 20 kilo zayıflatan Peskaryen rejiminin sırrını açıkladık. Peskateryen beslenme nedir? Peskateryen rejimi iyi mi yapılır? İrem Helvacıoğlu’nun inceliğinin sırrı Peskateryen beslenmede…

Kilo vermek isteyen hanımefendilerin uyguladıkları trend rejim programları içinde kırmızı et ile beyaz etin yasak olduğu daha oldukça sebze tüketimine ağırlık verilen Pesketaryen rejiminde balık, peynir ve yumurta tüketimi tercih edilmektedir. Bolca meyve-sebze, tahıl, baklagil ve deniz ürünlerini bir arada bulunduran gıdaları bir araya toplayan pesketaryen rejiminde balığa çokça yer verilmektedir. Alabalık, levrek, somon balığı, ton balığı, tuzlu su balıkları ve kabuklu deniz ürünleri bakımından varlıklı olan bu rejim, Meşhur adlar içinde İrem Helvacıoğlu’nun da uyguladığı zayıflama şekillerinden… 6 ayda 20 kilo vermeyi pesketeryan rejimine bağlayan Helvacıoğlu, ince ve kusursuz görünümüyle herkesi şaşırtıyor. Peki Pesketaryen rejimi iyi mi yapılır? Pesketeryan rejiminde neler var?

İREM HELVACIOĞLU PESKETARYEN DİYETİ İLE 20 KİLO VERDİ!

ATV’de gösterilen ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisiyle parlayan oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun zayıf ve kusursuz görünümünün sırrı ortaya çıktı. Beslenme şeklini deniz ürünlerinden yana kullanan 30 yaşındaki güzel oyuncu İrem Helvacıoğlu, 6 ayda 20 kilo birden verdi. Helvacıoğlu, “Pesketaryen diyetiyle 6 ayda zayıfladım. Balık dışında et yemiyorum.Dedem çiftçiydi ve hayvanlarla büyüdüm. Bağ kurduğum hayvanları yiyemiyorum. Acıkınca su içip erken uyuyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

PESKETARYEN BESLENME NEDİR? PESKETARYEN DİYETİ

Balık, yumurta ve süt üçlüsünü kapsayan Pesketeryan rejiminde yoğurt ürünlerine yer vermek istemezseniz bu gıdaları es geçerek rejime devam edebilirsiniz. Bir çok süre Akdeniz rejimi ile karıştırılan Pesketaryen rejiminin öncelikli protein deposu balıktır. İtalyanca’da balık olarak vasıflandırılan ‘Pesce’ kelimesinden türeyen bu rejimde nebat bazlı beslenmeye uyanlar ve gene aynı şekilde balık yiyenlere de pesketaryen deniliyor.

PRATİK VE HIZLI KİLO VERMEYE YARAYACAK PESKETARYEN DİYETİ LİSTESİ:

Suşi
Somon ile yeşil salata
Balık taco
Balık güveç
Yengeç
Karides
Ton balıklı salata ile avokado
Sardalyalı pizza.

PESKETARYEN BESLENMENİN FAYDALARI NELER?

Unutkanlık yaşanmaması için Alzheimer riskinin önüne geçmeye yardımcıdır.

Göz sağlığı için pozitif tesirleri vardır.

Kişiyi kalp damar hastalıklarından korur.

Kemiklerin yapısını kuvvetlendirir.

Araştırmalardan elde edilmiş bilgilere bakılırsa, 30 günde minimum 1 kez bile olsa balık tüketen ve diğerlerini yemeyenlerin kısaca pesketaryen beslenenlerin, et yiyenlere bakılırsa bağırsak kanserine yakalanma riski daha azdır.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *