6 Hamilelik Emaresi Nedir? Kasık Ağrısı Iyi mi Olur?

Hamileliğin emaresi olarak gösterilebilecek ilk şey reglinin gecikmesidir. Fakat yalnızca tane gecikmesi ile hamilelik anlaşılması imkansız. Değişik nedenlerden nedeniyle da regli kanaması olmayabilir. Bunun yanı sıra mide bulantısı da gene bir hamilelik emaresidir. Hamile kalan pek oldukça hanım hamileliğinin başlangıcında mide bulantısı ve kusma şikayetleri yaşar. Hamilelik emareleri akıntı da olabilir. Kanamalar ve hafifçe lekeli akıntılar hamilelik sürecinin başlangıcında olabilir. Bunların haricinde hamilelik emareleri ise şunlardır:

Hamilelik Emareleri

  1. Baş dönmesi,
  2. Devamlı olarak bitkinlik hissetme ve uyuma,
  3. Kabızlık,
  4. Ciltte yaşanmış olan bazı lekelenme benzer biçimde problemler,
  5. Sık idrara çıkma,
  6. Kokuya karşı hassaslaşma.

Gebelik Belirtilerinin Başlama Zamanı

Gebelik emareleri ne vakit adım atar sorusunun cevabı hamileliğin ilk haftalarıdır. Gebeliğin başladığı ilk haftadan itibaren hamilelik emareleri de ortaya çımaya adım atar. Fakat bu belirtilerin ortaya çıkışı kişiden kişiye bakılırsa değişebilir. Bazı kişilerde uzun süre hiçbir emare olmayabilir. Ek olarak her bir hanımda değişik hamilelik emaresi de olabilir.

Kasık Ağrısının Öteki Sebepleri Nedir?

Kasık ağrılarının temel sebeplerinden bir tanesi hamileliktir. Hamilelikte kasık ağrıları çoğunlukla yaşanır. Bu ağrılar da geleneksel hamilelik emarelerinden bir tanesidir. Fakat kasık ağrısının tek sebebi hamilelik olmayabilir. Regli döneminde de kasık ağrıları oldukça şiddetli olabilir. Ek olarak yumurtalıklarda kist var ise bu da ağrıya sebebiyet verebilir. Bu yüzden kasık ağrısı yaşayan kişilerin öteki emareleri de takip etmesi gereklidir.

Hamilelik Testi Iyi mi Yapılır?

Hamilelik testi iki şekilde yapılabilir. Bunlardan bir tanesi idrar testi bir öteki ise kan testidir. Evde hamilelik testi yapmak isteyen kişiler idrar testine başvurmalıdır. Hastanelerde ise kan testi yapılır. İdrar testinde yanılma oranı daha yüksektir. Bu yüzden de hastaneye gelinerek kan testinin yapılması tavsiye edilir.

Hamilelik Emareleri İle İlgili Öteki Mevzular;Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *