73. Emmy Ödülleri’nde adaylar belli oldu – Magazin Mahallesi Kültür

Tv endüstrisinin en büyük ödüllerinden önde gelen Emmy ödülleri için 2021 yılının adayları belli oldu. 19 Eylül’de sahiplerini bulacak olan 73. Emmy Ödülleri’nin aday sıralaması ABD’li erkek oyuncu Ron Cephas Jones ve kızı Jasmine Cephas Jones’ın sunuculuğu ile Tv Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin YouTube kanalından canlı yayınla açıklandı.

Tv Akademisi Başkanı ve CEO’su Frank Scherma canlı yayında yapmış olduğu açıklamada, “Bu yıl, televizyonun çok kuşaklı aileleri, en sevdikleri programların ortak sevgisinde bir araya getiren olağanüstü bir yıl oldu” ifadesini kullanarak, televizyonu yücelten ve tekrardan tanımlayan muhteşem programları ve kabiliyetleri takdir ettiğini belirtti.

2021’de Emmy Ödülleri’ndeki kategorilerde aday olanların tam sıralaması Emmy’nin resmi web sitesinde de gösterildi. Emmy’de ödül almaya hak kazanan başlıca adaylıklar içinde, En İyi Drama kategorisinde, “The Crown, “The Boys”, “Bridgerton”, “The Handmaids Tale”, “Lovecraft Country”, “The Mandalorian”, “Pose” ve “This Is Us” yer aldı.

En İyi Güldürü de ise, “Black-ish”, “Cobra Kai”,” Emily in Paris”, “Hacks”, “The Flight Attendant”, “The Kominsky Method”, “Pen15” ve “Ted Lasso” bulunuyor.

Güldürü branşında En İyi Hanım Oyuncu kategorisinde adaylar, “Shrill” ile Aidy Bryant, “The Flight Attendant” ile Kaley Cuoco, “Hacks” ile Jean Smart, “Mom” ile Allison Janney, “Black-ish” ile Tracee Ellis Ross oldu.

Güldürü branşında En İyi Adam Oyuncu adaylarında, “Black-ish” ile Anthony Anderson, “The Kominsky Method” ile Michael Douglas, “Shameless” ile William H. Macy, “Ted Lasso” ile Jason Sudeikis, ve “Kenan” ile Kenan Thompson yer aldı.

Drama Branşında En İyi Adam Oyuncu adaylarında “The Crown” ile Josh O’Connor, “Pose” ile Billy Porter, “This Is Us” ile Sterling K. Brown, “Bridgerton” ile Rege-Jean Page, “Lovecraft Country” ile Jonathan Major, “Perry Mason” ile Matthew Rhys yer alirken Drama Branşında En İyi Hanım Oyuncu adaylarının “In Treatment” ile Uzo Aduba, “The Crown” ile Olivia Colman, “The Handmaid’s Tale” ile Elisabeth Moss, “Pose” ile MJ Rodriguez ve “Lovecraft Country” ile Jurnee Smollett`in olduğu açıklandı.

En İyi Talk Show programlarında ise, “Conan”, “The Daily Show with Trevor Noah”, “Jimmy Kimmel Live!”, “Last Week Tonight with John Oliver” ve “The Late Show with Stephen Colbert”ın yer almış olduğu açıklandı.

Emmy Ödüllerinde yayıncılar içinde 130 adaylıkla HBO Max’ın en fazla adaylığa haiz olduğu, peşinden ise 129 adaylıkla Netflix’in bulunmuş olduğu belirtilirken, yayıncılar içinde Disney Plus ise 71 adaylık sağlamış oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *