A Ulusal Ekip’da Stefan Kuntz periyodu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Ulusal Ekip teknik direktörlüğü görevi için Alman Stefan Kuntz ile anlaşmaya varıldığını deklare etti.

Federasyondan meydana getirilen açıklamada, “TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takım teknik direktörlüğü görevi için Sayın Stefan Kuntz ile anlaşmıştır.” denildi.

İmza töreninin yarın saat 15.00’te Riva Hasan Doğan Ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri‘nde düzenleneceği açıklandı.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda Hollanda karşısında alınan 6-1’lik mağlubiyetin arkasından Şenol Güneş ile yollar ayrılmıştı.

Anlaşmaya varılan Stefan Kuntz, Almanya 21 Yaş Altı Ulusal Ekibi’nı çalıştırıyordu.

TFF’nin toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, “TFF Yönetim Kurulumuz, A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Stefan Kuntz ile anlaşmıştır.İmza töreni 20 Eylül Pazartesi günü saat 15.00’te Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenecektir. Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.” denildi.

Stefan Kuntz kimdir?

Stefan Kuntz, 30 Ekim 1962’de Almanya’da dünyaya geldi. Diziliş tercihi 4-3-3 yönünde olan Alman teknik adam kariyerine 1999 senesinde Neunkirchen takımını çalıştırarak başladı.

2000’de Karlsue’nin başına geçen Kuntz, 2003’te ise Mannheim’i çalıştırdı. Değişik takımlarda vazife aldıktan sonrasında 2006’da Bochum’un başına geçti.

2008 senesinde ise K’lautern ile anlaştı. Bir süre DFL’de yönetim kurulu üyesi olarak vazife alan başarıya ulaşmış teknik adam 2020’de Almanya ulusal takımının başına geçti. 7 Ağustos 2021’de ise Alman teknik insanla yollar ayrıldı. Futbolculuk yıllarında Beşiktaş’ta da forma giyen Kuntz 1995-1996 yıllarında siyah beyazlı takımın formasını terletmişti.

Öte taraftan Stefan Kuntz, 2016-17 ve 2020-21’de Almanya U 21 Ulusal Ekibi ile Avrupa Şampiyonluğu yaşadı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *