ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Sektörüne Giriyor

Yönetimi altında 3 trilyon doların üstünde varlık bulunan ABD bankacılık devi State Street, kurumlar için bir kripto para alım satım platformu kuruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

State Street’in Currenex birimi, girişim için Arcane Crypto destekli Pure Digital ile ortaklık kurdu. Currenex birimi, kurumsal döviz yada FX platformlarına teknoloji sağlıyor. Londra merkezli Pure Digital, kurumsal yatırımcılar için tezgah üstü (OTC) bir kripto para platformu inşa ediyor ve Currenex de bunun için altyapı sağlıyor.

State Street Global’daki GlobalLink’ten bir yetkili olan David Newns mevzu aleyhinde şunları söylemiş oldu:

“Currenex, bu heyecan verici dijital para alım satım platformu için Pure Digital’e sağlam teknoloji ve altyapı sağlamada FX ve dijital varlık ticareti piyasasındaki deneyim ve uzmanlığımızdan yararlanmaktan heyecan duyuyor.”

Pure Digital’in kripto para platformunun “2021’in ortasında” faaliyete geçmesi planlanıyor. Bununla beraber, yatırımcılara kendi seçtikleri bir gizleme sağlayıcısını kullanabilmelerini elde eden çoklu gizleme seçeceği de sunulacak. State Street ve öteki bankaların, müşterilerine kripto para alım satımını mümkün kılmak için platformu kullanacağı bildirildi. 

State Street, kripto para sektörüne giren son finans kuruluşunu temsil ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon ve ötekiler müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için harekete geçmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *