Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel iyi mi kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir?

Sivilce problemi malum her insanın canını sıkan bir cilt problemidir. Dermatologların bilhassa buluğluk döneminde önerilmiş olduğu Aknilox Jel aleyhinde dört gözle beklenen soruları yanıtladık. Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel iyi mi kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir? sorularının yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

Etken maddesi Eritromisin olan Aknilox Jel %2 jel ve %4 formunda yalnız eczanelerde satılan bir ilaçtır. Vücutta iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve cilt üstündeki bakterilerin yayılmasını önleyici etkiye haiz antibiyotik olan Aknilox Jel, akne vulgaris (sivilce) tedavisi için kullanılmaktadır. Uzmanların sık sık reçete etmiş olduğu bu jel, buluğluk çağlarında olanların kullandığı başlıca jellerin başlangıcında gelmektedir.  Oldukça kısa sürede tesirini göstererek sivilceleri yok eden Aknilox Jel, uygulanan bölgelerde bakterinin üremesi ve yayılması durdurulur. İlacın daha sık ve daha fazlaca kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı şeklinde yan etkilerini arttırabilir. Bu yüzden kesinlikle uzman doktora danışarak kullanılması gerekir. 

AKNİLOX JEL NASIL KULLANILIR?

Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonrasında ilacı parmağınızın ucuyla sivilceli bölgeye sürünüz.  Çoğu zaman sabah ve akşam olmak suretiyle günde 2 kez uygulanır. İlacı sürdükten sonrasında ellerinizi sudan geçirin. Tedaviye başlarken ilacın %4 lük formunun kullanımı önerilmektedir. 2 aylık tedaviden sonrasında belirgin bir iyileşme görüldüğünde, % 2 lik formuyla kullanıma devam edilebilir. 

AKNİLOX JEL YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik şeklinde bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.

AKNİLOX JEL 2020 FİYATI NEDİR?

Aknilox jel 2 çeşittir. Her iki üründe tüp içinde 30 gr olarak satılmaktadır. %4 aknilox jel 24.20 TL‘dir. %2 aknilox jel ise 21.77 TL‘dir. 

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *