AKP’de “Bize Ömerler lazım” kavgası; iki isim sert sözlerle atıştı

Parti kuracağı iddia edilen eski Ahmet Davutoğlu‘na yakın isimlerden eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bize Ömerler lazım” sözünü eleştirirken, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı‘yı kastederek “Yeliz” ifadesini kullandı. Çamlı da “Kendileri gerçekten tenekedenmiş, CHP’deki bazı ahlaksızlar gibi ahlakı kolayca pazara çıkabilenlerdenmiş” diye cevap verdi.

Eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bize Ömerler lazım” sözü üstünden münakaşaya girdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın adlardan eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, dün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin 18’inci kurum yıl dönümü etkinliklerinde kullandığı “Bize Ömerler lazım. Bu Ömerleri bulduğumuzda, şu anki konumumuzdan daha ileri ki bir konuma geleceğiz” ifadelerini eleştirdi.

Özdağ: Yeliz şeklinde kişileri seçerek…

Özdağ, tweetinde “AK Parti’nin bugün ki kadrolarının tek seçicisi Sn. Cumhurbaşkanı’dır. Eğer bu kadrolara bakarak Ömer’ler aranıyorsa önce bu kadrolara AK Parti’yi mahkum edenin muhasebe yapması gerekir. Yeliz gibi kişileri seçerek sonra da yeni Ömer arayışında olunduğunu ifade etmek inandırıcı değil. Kaldı ki mesele yeni Ömer’ler bulmaktan daha ağırdır: Mesele yeni isimler bulmaktan ziyade bu ayrıştırıcı, kamplaştırıcı, bu hiçbir eleştiri kabul etmeyen, bu egosantrik politikalardan kurtulmaktır.” ifadelerini kullandı.

Çamlı’dan cevap: Aynı yolun yolcusu değilmişiz

TBMM’de ‘Yeliz’ isminde düzmece hesaptan canlı gösterim yapmış olduğu ortaya çıkan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, ‘Yeliz’ ifadesini kullanan Özdağ’a bugün Twitter’dan cevap verdi. Çamlı şunları yazdı:

“Partide ve mecliste Birlikte görev yaparken gereken muhabbete uygun bir şekilde davrandım kendisine. Fakat, her karşılaşmamızda anlayamadığım bir şeyler de hissettim. Şimdi anladım ki kendileri gerçekten tenekedenmiş, CHP’deki bazı ahlaksızlar gibi ahlakı kolayca pazara çıkabilenlerdenmiş. Hiç işin esasına bakmaya lüzum görmeden, insanların mazisini, emeğini, hakkını, hukukunu bilmeden konuşabilecek kadar yevmiyelik bir canlıymış. Yani kısaca terbiyesizmiş, ahlaksızmış,doğru bilgi olup olmaması kendisi için önemli değilmiş, basitmiş, ucuzmuş velhasıl Selçuk Özdağ’la aynı yolun yolcusu değilmişiz, iyi de olmuş, defolup gitmiş! Omuzlarımda oturup tepinmesine çok da fazla tahammül edemezdim herhalde!”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *