Alişan’ın ‘yağ aldırma’ soruşturmasında yepyeni gelişme

Müzisyen Alişan, 3 yıl ilkin göbeğindeki yağları aldırmak için arkadaşı da olan Plastik, Rekonstrüktif ve Güzel duyu Cerrahi Uzmanı Ufuk A.’ya liposuction (yağ aldırma) ameliyatı oldu. Sadece vücudunda yanıklar ve deformasyonlar meydana gelen Alişan, yaşamış olduğu vakası herkesten gizledi. Alişan Ufuk A. aleyhinde taksirle yaralama suçundan suç duyurusunda bulundu.

“Şükret ki ölmedin”

Yakınma dilekçesinde Alişan şunları söyledi:

“Haftanın iki günü 2’şer litre göbeğimden sıvı alındı. Çünkü göbeğim şişmeye başlıyor su olunca. Çünkü benim drenaj sistemimi mahvetmiş. Buna eşim, arkadaşım ve hemşireler de şahit. 5 ay bu devam etti ve kimseye bir şey demedim. Göbeğimde hâlâ yanık izleri var. Ameliyatı yapan kişi beni birkaç doktora götürdü ve bana ‘Ameliyatta hata yapılmış şükret ki ölmedin’ dediler. Çünkü bu ameliyatla ölenler varmış. Sonra ben kendim doktor bulup geçen sene tekrar ameliyat oldum.”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında incelenen dosyada Alişan’ın şikayetin 6 aylık yakınma süresinin haricinde başvuruda bulunmuş olduğu nedeni öne sürülerek kovuşturmaya dair yer olmadığına karar vererek dosyayı kapattı.

Savcılığın sonucu bozuldu

Hukuk mücadelesini bırakmayan Alişan, avukatı Emek Emre vesilesiyle savcılığın takipsizlik sonucuna itiraz etti. Barış Ceza Hakimliği, “Zamanaşımını geçmemek koşuluyla bu süre, şikayet hakkı olan kişinin fiili ve failin kim olduğunun bildiği veya öğrendiği günden başlar” diyerek savcılığın kararını bozdu.

Kararda Alişan’ın ameliyat sonrası, operasyonu icra eden tabip Ufuk A.’ya gittiği, doktorun yaraların geçeceğini söylediği ve devam eden süreçte şarkıcının tedavi görmüş olduğu açıklandı. Tedavi sürecinde yanık izleri geçmeyen Alişan’ın yakınma hakkını kullandığının belirtildiği kararda, yakınma süresinin hangi tarihte başladığı mevzusunda ihtilaf olduğu yer aldı. Şimdi savcılık Alişan’ın şikayetini tekrardan değerlendirmek için soruşturmaya tekrardan başlamış olacak.

2 milyon TL’lik tazminat davası sürüyor

Alişan, tabip Ufuk A.’ya yaptırdığı yağ aldırma operasyonu sonucu vücudunda kalıcı hasar meydana geldiğini ve ölümden döndüğünü ileri sürerek 2 milyon TL tinsel, 10 bin TL maddi olmak suretiyle toplam 2 milyon 10 bin TL’lik tazminat davası da açmıştı. (Sözcü-Yaşamsal Arıgan)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *