Alman medyasında şok! Meşhur gazetenin gösterim yönetmenine rahatsızlık iddiası!

Almanya’nın oldukca okunan tabloid gazetelerinden Bild’in 40 yaşındaki gösterim yönetmeni Julian Reichelt, aleyhinde çıkan rahatsızlık, baskı ve diktatörlük iddiaları üstüne parasız izne çıkarıldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve hükümetine sert karşıcılık meydana getiren Bild’in gösterim yönetmeninin yanında çalışan ve aralarında hanım gazetecilerin de olduğu minimum 6 çalışanı rahatsızlık etmiş olduğu ve diktatörlük yapmış olduğu iddiaları üstüne soruşturma başlatıldı.

Reichelt, bu iddiaların mesnetsiz bulunduğunu söyleyerek, “Bild’i sevmeyen ve bizim inandığımız bütün değerlere karşı oldukları için beni yok etmek isteyenlere karşı savaşacağım” dedi.

Günlük tirajı 1.2 milyon olan ve web sitesine aylık ortalama 25 milyon ziyaretçinin geldiği Bild’in başına 2018 senesinde getirilen Reichelt dış haberler muhabiri olarak ünlendikten sonrasında tv programları yapmıştı. Bild’in bağlı olduğu Axel Springer grubu Reichelt ile ilgili soruşturma başlatırken kurum bir izahat yapmış oldu.

Axel Springer grubu, “İddialar, ipuçları ve kanıtlar ile bağlantı bulmaya çalışıyoruz ama şu an bir kanıt yok. Bizim işimizde sadece iddialara göre yargıya varamayız” açıklamasını yapmış oldu.

Reichelt hafta sonu yapmış olduğu açıklamada soruşturmaya engel olmamak için izne çıktığını söylemiş oldu. Reichelt’in yerine Bild’i, gazetenin pazar edisyonunun gösterim yönetmeni Alexandra Würzbach yönetecek.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *