Altın Koza’da yarışacak filmler belli oldu

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na başvuran 45 film arasından 10 yaratı, Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkacak.

13-19 Eylül tarihleri içinde düzenlenecek 28. Internasyonal Adana Altın Koza Film Festivali’nde; Nisan Dağ’ın “Bir Nefes Daha”, Sulh Sarhan’ın “Cemil Şov”, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Dermansız”, Erdal Rahmi Hanay’ın “Fuad”, Sinan Sertel’in “İçimdeki Kahraman”, Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece” Tufan Taştan’ın “Sen Ben Lenin”, Ahmet Necdet Çupur’un “Yaramaz Çocuklar”, Mehmet Ali Konar’ın “Zin ve Ali’nin Hikayesi” adlı filmleri Altın Koza ödülleri için yarışacak.

Jüri Başkanı: Tilbe Saran

Altın Koza’nın jüri başkanlığını bu yıl oyuncu, yönetmen Tilbe Saran üstüne alıyor. Oyuncu {Güven Kıraç}, müzisyen Feridun Düzağaç, yönetmen Kıvanç Sezer, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, yazar Seray Şahiner ve beyazperde yazarı Şenay Aydemir de festivalde jüri üyesi olarak yer alacak.

Altın Koza için yarışacak filmlerden; yönetmenliğini Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun yapmış olduğu “Dermansız” ile Erdal Rahmi Hanay’ın yönettiği “Fuad”, dünya prömiyeri ile Adana seyircisi ile buluşacak. Dünya prömiyerini yarışma kapsamında gerçekleştirecek öteki filmler ise; yönetmenliğini Sinan Sertel’in yapmış olduğu “İçimdeki Kahraman”, Erkan Tahhuşoğlu’nun yönettiği “Koridor” ve Muhammet Çakıral’ın yönettiği “Lacivert Gece” olacak.

28. Internasyonal Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” olmak suretiyle toplam 4 kategoride yarışacak.

Sinemaseverlerin merakla beklediği Altın Koza Ödülleri 18 Eylül 2021 gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *