Ameliyat olmuştu! Usta sanatçı Kadir İnanır’dan haber var!

Muğla‘nın Ortaca ilçesinde 20 Kasım’da ansızın rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘ne kaldırıldı. Beyin damarına pıhtı attığı teşhisi konulmuş olan İnanır, bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonrasında nöroloji servisinde hususi bir odaya alındı.

İnanır için uzman kişilerin yer almış olduğu 6 kişilik ekip oluşturuldu. Aralarında kalp damar, nöroloji, genel cerrah ve beyin cerrahlarının da bulunmuş olduğu ekip, İnanır’ı takip etti. Devamlı olarak tetkikler yapılıp, filmler çekildi.

Serviste takip edeni devam eden İnanır, pazar günü akşam saatlerinde ansızın beyin kanaması geçirdi. Acil ameliyata alınan İnanır, başarı göstermiş geçen operasyonun arkasından yoğun bakıma alındı. Dün uyandırılan İnanır’ın solunum aletinden ayrılmış olduğu, bilincinin açık olduğu gene de her türlü gelişmeye rağmen yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

Fanatikleri hastaneye geldi

Bu sabahtan itibaren yemek yemiş olduğu ve konuşmaya da başladığı belirtilen İnanır’ın vücudunu hareket ettirdiği, yoğun bakımdaki durumuna gore yine hususi odaya alınabileceği açıklandı. İnanır’ın sıhhat durumunu merak edip, hastaneye gelen fanatikleri ise bir an ilkin sağlığına kavuşup, hastaneden taburcu olmasını bekliyor.

2012 ve 2018’de de ameliyat olmuştu

Meşhur erkek oyuncu Kadir İnanır pıhtı atması sebebiyle 2018 senesinde yoğun bakıma alınmıştı. Pıhtının beyin damarı tıkanıklığına sebep bulunduğunun anlaşılmasının arkasından ameliyata alınan Kadir İnanır tedavisinin arkasından yaşamsal tehlikeyi atlatmıştı.

Şubat 2012’de bel fıtığı ameliyatı olan İnanır, arkasından akciğerlerinde görülen bir tümör sebebiyle bir operasyon daha geçirmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *