Anadolu Ajansı Genel Gösterim Yönetmeni belli oldu

31 Mart mahalli seçiminde tartışmalara niçin olacak kararlar alan ve seçim neticelerini ortalama 15 saat süresince yayınlamayan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, görevini geçtiğimiz günlerde TRT World’den Serdar Karagöz’e devretmişti.

Bu vazife değişiminin arkasından Anadolu Ajansı tepe yönetiminde de değişimler gerçekleşmeye başladı.

İlk değişim Genel Gösterim Yönetmenliği görevinde yaşandı.

Anadolu Ajansı Genel Gösterim Yönetmenliği görevine daha ilkin TRT Internasyonal Haber Yayınları Dijital Kanal Koordinatörü olarak vazife icra eden Yusuf Özhan getirildi. Anadolu Ajansı Genel Gösterim Yönetmenliği görevini Metin Mutanoğlu yürütüyordu. 

Washington DC’de bulunan Georgetown Üniversitesi’nde Kontakt, Kültür ve Teknoloji alanında yüksek lisansını tamamlayan Özhan ek olarak, Bogaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Kısmı’nden mezun oldu. 

TRT World Dijital Haber Müdürü ve TürkMedya’da Dijital Genel Gösterim Yönetmeni olarak çalışan Özhan, çoğunlukla yönetici pozisyonunda olmak suretiyle dış haberler alanında on yılı aşkın tecrübeye haiz.

Bir öteki değişim ise İdari ve Mali işlerden Görevli Genel Müdür Yardımcılığı görevinde yaşandı. Bu göreve Türksat A.Ş.’de yönetimsel ve mali departmanlarda çeşitli görevler alan Oğuz Enis Peru atandı. Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *