Angelina Jolie ile Brad Pitt gene mahkemelik oldu

Angelina Jolie, boşandığı eşi Brad Pitt’e karşı velayet davasını yitirmiş olsa da işin peşini bırakmıyor. 46 yaşındaki Jolie, mahkemenin Pitt’in talebi doğrultusunda ortak velayet sonucu vermesi üstüne temyize başvurdu.

19 yaşlarında Maddox, 17 yaşlarında Pax, 16 yaşlarında Zahara, 15 yaşlarında Shiloh, 12 yaşındaki ikizler Knox ve Vivienne olmak suretiyle altı evladı bulunan Jolie ve Pitt, artık reşit olan Maddox haricinde, beş çocuğun velayeti için sıkı bir savaşım içinde.

Duruşma 9 Temmuz’da

Us Weekly’nin haberine nazaran, Jolie’nin temyiz başvurusu sebebiyle Meşhur oyuncular, 9 Temmuz’da tekrardan mahkemeye çıkacak. Jolie ve 57 yaşındaki Pitt’in avukatlarına savunmalarını sunmaları için süre verilecek.

“Hatalı karar” vurgusu meydana getirecek

Gazete, Jolie’nin Yargıç John Ouderkirk’ün “açık, geri döndürülebilir, önyargılı yasal hata” yaptığını göstermeyi hedeflediğini bildirdi.

Evlatlarının velayetinin tamamen kendisinde olması icap ettiğini korumak için çaba sarfeden Jolie’nin mahkemeye sunmuş olduğu dosyada şu ifadeler yer aldı:

“Yargıç Ouderkirk, Kadın Jolie’nin adil yargılanmasını reddetti ve evlatların sağlığı, güvenliği ve esenliği ile ilgili, davasını açmak için tehlikeli sonuç olan kanıtlarını uygunsuz bir halde dışladı.”

Jolie’nin avukatları ek olarak, velayetin aile içi sertlik geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocuğun yüksek yararına zarar vereceğini belirterek, yargıcın, California mahkemeleri yasasının bir bölümünü “yeterince dikkate almadığını” da iddia etti.

Mahkeme belgelerine nazaran Jolie, velayet mücadelesinde, eski eşinin aile içi sertlik uyguladığına dair kanıtlar sunmaya hazırlanıyor.

Sertlik soruşturmasından aklandı

Jolie, Eylül 2016’da Pitt’e ayrılma davası açmış, o dönemde ayrılma sebebi olarak Pitt’in en büyük oğulları Maddox’a bir hususi tayyare yolculuğu esnasında sertlik uygulama iddiası gündeme gelmişti. Bunun üstüne Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Pitt’in uçakta çocuklarına sertlik uyguladığı iddialarıyla ilgili, “İddialara yönelik meydana getirilen durum değerlendirmesi neticesinde daha çok soruşturmaya devam etmeme sonucu alındı. Hiçbir suçlama yöneltilmeyecek” açıklamasında bulunmuştu.

Toplumsal hizmet görevlileri de benzer iddiaları araştırdıkları soruşturmalarının neticesinde Pitt’i aklamıştı.

2004 senesinde ilişkiye başlamış olan Jolie ve Pitt çifti, 2014’te Fransa’daki Provans’ta evlenmiş, 2016’da ayrılma davası açmış ve 2019’da da resmi olarak boşanmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *