Arabesk müziğin usta adı Cengiz Tekin, korona virüse yakalandı

Niçin Saçların Beyazlanmış Dost şeklinde oldukça sayıda unutulmaz şarkını bestecisi Cengiz Tekin hastaneye kaldırıldı.

Tekin’in Covd-19 testinin pozitif çıktığını, “Arabesk müziğin usta bestecisi dua bekliyor!” başlıklı yazısında duyuran Meşhur sanatçı Onur Akay şu ifadeleri kullandı:

Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş” başta olmak suretiyle arabesk müziğinde oldukça sayıda sevilen şarkının bestecisi Cengiz Tekin, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 66 yaşındaki kıymetli müzisyenin maalesef Covid-19 testi pozitif çıktı. Kronik hastalıkları olan ve Büyükçekmece Kolan Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Cengiz Tekin’in kızı ile görüştüğümde, babasının iyi olmadığını ve herkesten yakarış beklediklerini söylemiş oldu.”

1955 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Cengiz Tekin’in, başta Ferdi Tayfur olmak suretiyle İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Hüseyin Altın, Adnan Şenses, Gökhan Cenup, Bergen, Biricik, Mine Koşan, Ayşe Mine, Esen Gül, Kamuran Akkor, Vahdet Vural şeklinde birçok Meşhur sanatçı tarafınca besteleri okundu.

Öte taraftan 7 filmimizde de başrol oynayan Tekin, “Yaktın Beni Dünya” filmiyle de Anadolu’da adından söz ettirmişti. Tekin ek olarak, İbrahim Tatlıses’in çekmiş olduğu kliplerde ve de Show TV’de gösterilen “İbo Show”un da yönetmenliğini üstlenmişti.

Bazı Sevilen Eserleri:

Niçin Saçların Beyazlanmış Dost, Zalimden de Zalim, Yaşam Arkadaşı, Senin Yerine, Dert Kitabı, Diyemedim, Sevdik de Ne Oldu, Falcı da Bilincinde, Boşver Diyorlar, İçmediğim Gün mü Var, Benim Hayatım.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *