Arabesk şarkıcısı Efkariye yaşamını yitirdi

1980’li yılların arabesk şarkıcısı Efkariye yaşamını yitirdi. Aslolan adı Nurperi Işıközü olan Efkariye, geçtiğimiz Mart ayında dayanılmaz ağrılarla hastaneye başvurduğunda boğazında tümör tespit edildi.

Biyopsi sonrası kanserle savaşmaya başlamış olan Efkariye, kemoterapi görüyordu. Ortalama 15 gün ilkin bir düşme sonucu hastaneye kaldırılan koyu Fenerbahçeli Efkariye dün vefat etti.

Arabesk tarzındaki şarkılarıyla ve rol almış olduğu filmlerle adını duyuran Efkariye‘nin vefat etmiş olduğu öğrenildi. Acı haberi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu.

Kanserle savaşım ediyordu

Şarkıcının oldukça koyu bir Fenerbahçe taraftarı bulunduğunu da yazan Akay, “1980’li yılların arabesk şarkıcısı Efkariye’yi kaybettik. Asıl adı Nurperi Işıközü olan Efkariye, geçtiğimiz Mart ayında dayanılmaz ağrılarla hastaneye başvurduğunda, boğazında tümör tespit edildi. Biyopsi sonrası kanserle savaşmaya başlayan Efkariye, kemoterapi görüyordu. Yaklaşık 15 gün önce bir düşme ile hastaneye kaldırılan koyu Fenerbahçeli Efkariye’yi, maalesef dün 27 Eylül 2021 Pazartesi günü kaybettik. Ailesine, sevenlerine, sanat camiasına ve onu tribünlerden tanıyan ve çok seven Fenerbahçe camiasına da başsağlığı ve sabır dilerim. Mekanın cennet olsun Efkariye.” ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *