Ata Demirer, yepyeni filmi Bursa Bülbülü’nün senaristliğini tamamladı

Güldürmen ve oyuncu Ata Demirer, ‘Bursa Bülbülü‘ adlı yepyeni filmi ile ilgili Instagram hesabından bir paylaşım yapmış oldu.

Son olarak Hedefim Sensin filmiyle beyaz perdede boy gösteren başarı göstermiş senarist ve oyuncunun yepyeni filmi Bursa Bülbülü olacak.

Ata Demirer, Instagram‘dan yapmış olduğu paylaşımda filmin senaristliğini tamamladığını beyan etti. Demirer, paylaşımına “Ve senaryo bitti. Bursa Bülbülü geliyor ve tabi Hakan Algül çekiyor. Kavuşmak üzere” notunu düştü.

Geçen ay Hülya Koçyiğit’in ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Demirer, pandemi döneminde Bursa Bülbülü isminde film yazdığını söyleyerek, “Herhalde yaz başında bitirmiş olacağım. Bir Bursa hikayesi. 1980’li yıllarda geçen müzikal” demişti.

3 yıl aradan sonrasında yepyeni film

Bursa doğumlu olan 48 yaşındaki sanatçının beyazperde serüveni Neredesin Firuze, Vizontele Tuuba, Kısık Ateşte 15 Dakika benzer biçimde filmlerde oyuncu olarak görünmesiyle başladı. Aynı dönem televizyonda en popüler işlerden önde gelen Avrupa Yakası’nda başkarakterlerden Volkan Sütçüoğlu karakterine yaşam verdi. Gani Müjde’nin yazdığı ve yönettiği Osmanlı Cumhuriyeti senenin en fazlaca izlenen yapıtlarından biri olurken filmimizde imgesel Osmanlı padişahı 7. Osman olarak seyirci karşısına çıktı.

2010 senesinde ise üç filmlik bir seriye dönüşecek olan Hakan Algül imzalı Eyyvah Eyvah filmiyle beyazperde yolculuğuna devam eden Demirer, bir öteki Hakan Algül filmi olan 2012 yılında yapılmış Berlin Kaplanı’nda da rol aldı. Meşhur oyuncu son olarak, 2015’te bir kez daha Demet Akbağ ile başrolleri paylaşmış olduğu Hakan Algül imzalı Niyazi Gül Dört Nala filminin kadrosunda yer aldı. 2018 senesinde da pişmemiş köfte satarak geçimini elde eden Zekeriya Taştan’ın öyküsünü mevzu edinen, kendi yazdığı Hedefim Sensin’de başrolü üstlendi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *