Ata Demirer’den yepyeni film geliyor

Güldürmen ve oyuncu Ata Demirer, ‘Bursa Bülbülü’ adlı yepyeni filmi ile ilgili Instagram hesabından paylaşım yapmış oldu.

“Yeni film yeni heyecan” notunu yazan Demirer, filmle ilgili detay vermedi.

Geçen ay Hülya Koçyiğit‘in ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Ata Demirer, pandemi döneminde ‘Bursa Bülbülü’ isminde film yazdığını söyleyerek “Herhalde yaz başında bitirmiş olacağım. Bir Bursa hikayesi. 1980’li yıllarda geçen müzikal” demişti.

Bursa doğumlu olan 48 yaşındaki sanatçının beyazperde serüveni, ‘Neredesin Firuze’, ‘Vizontele Tuuba’, ‘Kısık Ateşte 15 Dakika’ benzer biçimde filmlerde oyuncu olarak görünmesiyle başladı. Aynı dönem televizyonda en popüler işlerden önde gelen’ Avrupa Yakası’nda ‘Volkan Sütçüoğlu’ karakterine yaşam verdi.

Gani Müjde’nin yazdığı ve yönettiği ‘Osmanlı Cumhuriyeti’ senenin en oldukça izlenen yapıtlarından biri olurken filmimizde düşsel Osmanlı padişahı 7. Osman olarak seyirci karşısına çıktı.

2010 senesinde ise üç filmlik bir seriye dönüşecek olan Hakan Algül imzalı ‘Eyyvah Eyvah’ filmiyle beyazperde yolculuğuna devam eden Demirer, bir öteki Hakan Algül filmi olan 2012 yılında yapılmış ‘Berlin Kaplanı’nda da rol aldı. 2015’te de gene Hakan Algül imzalı ‘Niyazi Gül Dört Nala’ filminin kadrosunda yer aldı.

Son olarak 2018 senesinde pişmeden köfte satarak geçimini elde eden Zekeriya Taştan’ın öyküsünü mevzu edinen, kendi yazdığı ‘Hedefim Sensin’de başrolü üstlendi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *