Ayak Ağrısını Önlemek İçin İdeal Topuk Yüksekliğini Bulmanın 3 Yolu

İdeal topuklu ayakkabı boyu yada ölçüsü iyi mi bulunur? Bunyonlardan sırt ağrısına kadar bir takım sıhhat problemi için uzun süredir yüksek topuklu ayakkabılar suçlanıyor. Ancak biz bu şekilde korkulu hikayelerden korkmuyoruz! Kızların topuklu ayakkabı giyebileceğinden ve giymesi gerektiğinden eminiz. Doktorlar “En önemli şey, sizin için işe yarayan bir topuk yüksekliği bulmaktır” diyorlar. Hepimiz Bayanlar Kulübü size rahatça gün boyu giyebilir doğru topuk yüksekliğini seçmek için 3 etkili yolu gösterecektir.

1. Günlük kullanım için güvenli topuk yüksekliği​

Bu yöntem, iş için giymeniz ihtiyaç duyulan en sıhhatli topuk yüksekliğini belirlemenize destek olacaktır. Bazı doktorlar, günlük olarak giyiyorsanız topukların 4 santimetre’den yüksek olmaması icap ettiğini söylüyor. Bakalım bu tavsiye sizin için doğru mu?

2. Muhteşem topuk yüksekliğiniz​

Bu formülün aslı, muhteşem topukların ideal bir bacak uzunluğu / yükseklik oranı (1.61) oluşturacak kadar yüksek olmasıdır.

3. Gece giymek için maksimum topuk yüksekliği​

Bu kılavuz, maksimum yüksekliğini belirlemenize destek olacaktır: Bacağınızı dümdüz uzatarak bir sandalyeye oturun. Ayağınızı gevşetin ve ayak parmaklarınızı göstermeyin. Topuğunuzdan ayağınızın ucuna kadar olan mesafeyi ölçün (resimde gösterildiği benzer biçimde). Bu ölçüm, ayağınızın naturel eğimini ve gece giyebilceğiniz topuklunun ideal yüksekliğini gösterir. Bir çok hanım için giyilebilecek maksimum ayakkabı yüksekliği 7 ila 9 santimetre’dir.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *