Ayşecan Tatari isyan etti! ‘Sizin ihmaliniz kızımın bağırsağında…’

Çocuklar Duymasın‘ın Duygu’su Ayşecan Tatari, meslektaşı Edip Tepeli ile nikah masasına oturmuş, geçtiğimiz yıl da kızı Müjgan’ı dünyaya getimişti.

Meşhur çiftin kızları bağırsak geçirgenliği sebebiyle sıkıntılı günler geçiriyor. ÖZel bir rejimle beslenmesi ihtiyaç duyulan kızı için yiyecekleri ince eleyip sık dokuyan Tatari, gittiği restoranda yaşamış olduğu durumu toplumsal medya hesabında takip edenleri ile paylaştı.

Ayşecan Tatari şunları yazdı:

“Delireceğim! Yemin ediyorum delireceğim! 1 aylık fazlaca katı bir diyetim var. Gittiğim her yerde şefe kadar gidiyorum. Laktoz/gluten/domates/biber listemi sayıyorum. Şefe gidiyorum bakın!

Garsonlara sormuş oldum yetmedi, şefe sormuş oldum. Siparişimi verdim, tadı değişik ulaşınca çağırıp ‘kusura bakmayın manyak benzer biçimde soruyorum tereyağ olabilir mi?’ dedim. ‘Hayır’ dedikten 2 dakika sonrasında gelip ‘Evet 10 gündür tereyağ koyuyorlarmış’ diyor…

Siz besin işi yapıyorsunuz. Mevzu sıhhat! Sizin dangalaklığınız benim kızımın bağırsağında kanama yapıyor. Gerizekalısınız hepiniz!”

Edip Tepeli ise, eşi Ayşecan Tatari‘nin niçin bu kadar tepki gösterdiğini toplumsal medya payklaşımında söyledi:

“Hayatlarını ciddi besin alerjileriyle sürdürenlere soruyorum. Nasıl hayatta kalıyorsunuz? Müjgan’ın bağırsak geçirgenliği ile uğraşıyoruz bir süredir. Sevimsiz bir durum. Çok küçük olduğu için geçmesi bekleniyor ama bunun için 1 aylık Diyet uygulanması gerekiyor. Ayşecan’a da Müjgan’a da bir çok besin yasak. Maalesef bu 1 ay bir tülü tamamlanamıyor. Çünkü adı sanı belli düzgün görünümlü işletmeler besin işinin sağlık işi olduğunu bilmiyor. Paradan başka hiçbir şey düşünmedikleri için liyakat sahibi insanlar çalıştırmaları gerektiğinin farkında değiller. Sizin bu ihmalkarlığınız ve cehaletiniz yüzünden yeterli besin alamadığı için her gün baş ağrısı çeken karım, son 8 günü kalan diyetine yeniden başlamak zorunda. Müjgan gelişimi için önemli olan besinleri 1 ay daha alamayacak. Biz de birkaç gün içimiz parçalana parçalana evladımızın dışkısında kan arayacağız.”

Bazı toplumsal medya kullanıcıları Ayşecan Tatari‘ye ‘Ozaman yemeğini evde ye’ diyerek tepki gösterdi. Meşhur oyuncu ise “‘Kaldırımlar kötüyse, engelliler evlerinde otursun’ demek gibi… Hayır! işlerini yapanlar sorumluluk alsınlar” diyerek karşılık verdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *