Aziz dizisi hayranlarını üzen karar

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, ve Fırat Tanış’ın başrollerde oynadığı Aziz dizisi, iki haftalık aranın peşinden 9. yepyeni bölümüyle 14 Ocak Cuma akşamı yayınlanacak. Yapımını O3 Medya’nın, yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği Aziz’in yepyeni kısmında çarpıcı gelişmeler yaşanacak.

Mustafa Kemal Atatürk resimleriyle fransızlara tepki gösteriyorlar

Aziz’in öğrendiği büyük sırdan sonrasında Galip Payidar’la yüzleştiği tanıtımda Fransız askerlerinin Zülfikar Halı Atölyesi’nde çıkardığı gerilim dikkat çekiyor. Fransızlar, atölyede asılı olan Mustafa Kemal Atatürk resmini kaldırmak isterken Aziz buna karşı çıkıyor. Halk, şehrin sokaklarında Mustafa Kemal Atatürk resimleriyle alkış tutarken Pierre’in bu duruma karşı iyi mi bir hamle meydana getirecek merak mevzusu oluyor.

Aziz’in 8. kısmında neler oldu?

Aziz’in izleyiciyi ekran başına kilitleyen 8. kısmında; Efnan, Prenses Fevziye ile Mısır’a gitmeye karar verdi. Aziz, Efnan’ı bu kararından vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı sadece Efnan, Aziz’in Prenses Fevziye’nin şartı ile peşinden geldiğini duyunca büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Aziz’in bütün çabalarına karşın Mısır’a doğru yola çıkan Efnan, gemiye binmeden ilkin fikrini değiştirerek atölyeye geri döndü. Prensesin, Efnan’ın dokuması şartıyla satın almış olduğu halıyı bitirmeye karar verdi. Aziz, Hatice Ana’dan Efnan’ın gitmediğini öğrendi ve onu atölyede onu bekledi. İkili gece atölyede duygusal anlamış olur yaşadı.

Adem ise Dilruba’nın artık yüzüne bile bakmamasına dayanamayınca finalde herkesi şoke eden bir karar aldı ve Aziz’e gerçekleri söylemiş oldu. Dilruba ve Maksude ile beraber atölyeye giden Adem, Aziz’e babasının aslen batkı etmediğini ve bütün mallarını Galip’e emanet ettiğini söyledi. Aziz, bütün yaşamını değiştiren büyük sırrı öğrendi. Aziz ve Galip’in yüzleşmesi şimdiden büyük bir merakla planlanıyor.

Proje tasarımını Necati Şahin’in gerçekleştirdiği, yönetmen koltuğunda Recai Karagöz’ün oturmuş olduğu, senaristliğini Eda Tezcan’ın yazıya döktüğü dizinin kadrosunda Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Itimat Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya yer ediniyor. Bu kuvvetli ekibe ek olarak Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel benzer biçimde birbirinden kıymetli adlar de birlikte rol alıyor.

Aziz, yepyeni bölümüyle 14 Ocak Cuma akşamı saat 20.00’de Show TV’de.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *