Banu Alkan’ın acı günü – Magazin Mahallesi Yaşam

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri ile Magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Meşhur oyuncu Banu Alkan’ın ablası Fehime Alkan’ın bu sabah saat 07:00’da yaşamını kaybettiğini duyurdu.

Haberi alınca apar topar Altınoluk’a giden Banu Alkan, Onur Akay’a izahat yapmış oldu.

“Doğum günümüzü 13 Nisan’da birlikte kutlayacaktık”

Fehime Alkan’ın fotoğrafını da paylaşan Meşhur sanatçı Onur Akay, “Çok sevdiğim canım Banu Alkan ablam, en zor acılardan birini yaşıyor. Uzun süredir kanser tedavisi gören ablası Fehime Alkan bu sabah 4 Nisan Pazar günü saat 07:00’da Altınoluk’ta hayatını kaybetti. Banu abla hemen Altınoluk’a gitti ve ablasını aynı gün annesi ve babasının mezarının bulunduğu Altınoluk’ta son yolculuğuna uğurladı. Başsağlığı için Banu ablayı aradığımda çok üzgündü. Banu abla, “Onur’cuğum 4 yıldır kanser tedavisi görüyordu, bu sabah kaybettik. Kızının kollarında vefat etti. Zor günler beni bekliyor, ikinci annemi kaybettim. 1 Nisan benim doğum günüm 13 Nisan da ablamın doğum günüydü. Ben doğum günümü bu sene kutlamadım ablam Bodrum’a kemoterapi için gelecekti ve doğum günümüzü 13 Nisan’da birlikte kutlayacaktık. Can kaybetmek herkes için acı. Gencecik yaşında kaybettik acım çok büyük.” ifadelerini kullandı. Banu abla ve Fehime abla ile beraber 2014 yılının Ağustos ayında Akçay’da yiyecek yemiş ve o yaz Fehime ablanın Altınoluk’taki evine misafirliğe de gitmiştik. Oldukca üzüldüm başta Banu Alkan olmak suretiyle bütün aileye başsağlığı ve sabırlar dilerim. Fehime ablanın mekânı aden olsun inşallah.” açıklamasını yapmış oldu.

Instagram adresinden de acısını paylaşan Meşhur oyuncu Banu Alkan, ablasının kanserle savaşını kaybettiğini duyurdu.

Alkan, “Acım çok büyük… Çok değerli kıymetli ablamı, canımı kaybettim. Allah rahmet eylesin, nurlar içinde uyu güzel ablam.” yazarak acısını takip edenleri ile paylaştı.

Alkan’a Instagram’da ilk başsağlığı dileyenler içinde ise Meşhur oyuncu Melek Baykal vardı.

Baykal, “Sevgili Banu hanımcığım, çok üzüldüm. Kardeş acısı hiç bir şeye benzemez. Size sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun ablanızın inşallah.” yazdı.

Aslolan adı Liz Remka Rebroyna olan Banu Alkan‘ın babası Müsliya Rebroyna da 2002 senesinde Altınoluk Ses Sitesi‘ndeki evinde tv izlerken hayata gözlerini yummuştu. Aynı gün anası Cana Rebroyna‘nın kalbi de eşinin ölümüne dayanamayarak babasının üstüne yığılarak yaşamını kaybetmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *