Bergen’i öldüren Halis Özgür’i oynayacak isim belli oldu

Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay’ın, yapımcılığını Mine Şengöz’ün yapmış olduğu, senaristliğini Yıldız Bayazıt ve Gökyüzü Kaygusuz’un yazdığı filmimizde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah canlandıracak.

Bergen filminin adam başrol oyuncusu da belli oldu. Erdal Beşikçioğlu projede, Bergen’in yüzüne kezzap atıp peşinden da onu öldüren eşi Halis Özgür’e yaşam verecek. Beşikçioğlu, o dönem çıkan haberleri ve videoları izleyerek, rolüne çalışıyor.

Erdal Beşikçioğlu

Halis Özgür itiraz etmişti

Bergen’e ilkin kezzap atıp bir gözünü kaybetmesine yol açan, peşinden da Bergen’i öldüren Halis Özgür, beyaz perde filminin çekilmesine itiraz etmiş, filmin, izni olmadan yapılamayacağını savunmuştu.

Özgür’in itirazına karşı, Mine Şengöz şu izahat yapmıştı:

“Bu dünya Bergen’siz olmaz. Biz Bergen’i hiç unutmadık. Ama onu ne sadece ‘acıların kadını’ olarak anımsıyoruz ne de korkunç bir cinayetin kurbanı olarak. Bergen ve Bergen gibi nice özel kadının iç sesini, yaşam gücünü, kudretini bastırmaya çalışan faillere ve faillere hizmet eden zihniyete inat, Bergen’in yanında olacağız. Bergen’in hikayesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikayesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için. Bergen’den geriye kalan boşlukla yüzleşmek için Bergen’i asla yalnız bırakmayacağız.”

Ilkin kezzap sonrasında kurşun

Aslolan adı Belgin Sarılmışer olan Bergen, 16 Temmuz 1960’da Mersin’de dünyaya geldi. Anne ve babasının boşanmasıyla anası Sebahat Çakır’la 1966’da Ankara’ya yerleşti.

Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu’ndan sonrasında Ankara Devlet Konservatuarı Piyano kısmına girdi fakat maddi sıkıntılar sebebiyle okuldan ayrıldı. Sonrasında da yaşını büyülterek bir süre PTT’de çalıştı.

1979’da dostlarıyla eğlenmek için gittiği Feyman Gece Kulübü’nde sahneye çıktıktan sonrasında emek harcaması için almış olduğu teklifi kabullendi. Feyman Gece Kulübü’nde Grup Lokomotif orkestrası ile beraber sahne aldı. Ankara’dan sonrasında iş için Adana’ya giden Bergen, burada Halis Serbes’le tanıştı ve bir yıl sonrasında da evliliğe ilk adımını attı.

1982 senesinde Atlas Plak’tan ‘Şikâyetim var’ı çıkardı. Sanat yaşamındaki çıkışı devam ederken kocasının sertlik göstermesine dayanamayan Bergen, birçok kez eşinden firar etti. Ekim 1982’de İzmir’de çalışırken kocasının azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı. Bu saldırıda tek gözünü kaybeden ve vücudun büyük bir kısmı yanan Bergen, tedavi sonrası Kibariye’yi meşhur eden ‘Kim bilir?’ şarkısının bestecisi Cengiz Özşeker tarafınca ikna edilip sahneye çıkarıldı.

1985’e kadar Cengiz Özşeker’in sahibi olduğu İzmir Pırlanta Pavyon’da sahne alan sanatçı, patronuyla beraber ‘Kardeşiz Kader’ isminde bir kaset hazırladı ve Yaşar Kekeva’ya gönderdi. Bergen’i beğenen Yaşar Kekeva, sanatçıyı İstanbul’a çağrı etti. ‘İnsan Severse’yi Burhan Bayar’ın müzik yönetmenliğinde çıkaran sanatçı 1986 yılının sonlarına doğru yapmış olduğu ‘Acıların kadını’ ile şöhrete kavuştu.

1987’de Ideal Erakalın’ın senaristliği ve yönetmenliğiyle ‘Acıların kadını’ filmimizde Yalçın Gülhan, Asuman Arsan ve Meral Niron’la kamera karşısına geçti. Büyük bir fanatik kitlesi edinen Bergen, konser için gittiği Adana’da uğramış olduğu bıçaklı saldırıdan son anda kurtuldu.

Yoğun bir ilgiyle karşılanan albümün tanıtım turnelerine başlamış olan sanatçı 14 Ağustos 1989’da Adana-Pozantı’da boşandığı eşi tarafınca kurşunlanarak öldürüldü. Memleketi Mersin’de defnedildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *