Berna Laçin ile Alişan’ın korona aşısı polemiği

Oyuncu Berna Laçin, Instagram hesabından yapmış olduğu açıklamayla BionTech aşısı bulunduğunu duyurdu. Sarı basın kartına haiz olduğundan aşı yaptırdığını söyleyen Laçin, bazı takipçilerinin tepkisini çekti.

“Sana nasıl sıra geldi?” diye soran takipçilerine yanıt veren 50 yaşındaki oyuncu, “Arkadaşlar 212’liyim basın çalışanı olarak kartı olanlara tanımlanmış aşı” yanıtını verdi.

Laçin ek olarak, “Bu arada ‘ben aşımı bir başkasına devredebilir miyim?’ diye sordum, olmuyor, bu da bilginize” dedi.

“Anneniz bana sorduğu gibi size de sordu mu?”

Türkücü Alişan da aylar ilkin gönüllü olarak aşı yaptırmış ve tepki çekmişti. O dönem Berna Laçin’in annesinin kendisine tepki gösterdiğini hatırlatan Alişan, Twitter hesabından Laçin’e şu sözlerle sitem etti:

“Ben test aşamasında gönüllü olduğumda, anneniz sormuştu ya ‘Alişan nasıl aşı oldu? diye… Siz aşı olduğunuzda da anneniz sordu mu size, ‘Kızım ne zaman gazeteci oldun?’ diye Berna Hanım…”

“Bana devlet verdi, sizin çevrenizdeki gibi bir durum yok”

Alişan’ın tepkisine sessiz kalmayan Laçin ise, “Benimle yatıp kalkıyor. Çok tontiş. Annem sormadı çünkü okur yazar, gazete okur, benim de yıllardır tüm köşe yazılarımı okur. Ben gazete çalışanı olarak 10 yılı doldurduktan sonra resmi olarak Devlet verdi yani sizin çevrelerde olduğu gibi gaydırı gubbak durum yok” dedi.

* Berna Laçin’in son olarak 23 Ocak 2020’de Milliyet Gazetesi’nde köşe yazdığı biliniyor.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *