Beşiktaş, Cenk Tosun’un sakatlığını deklare etti! ‘Patellar tendon kopması’

Süper Lig 34. haftasında BB Erzurumspor’u 4-2 yenik eden önder Beşiktaş, forvet oyuncusu Cenk Tosun’un sakatlığı sebebiyle yengi sevincini doyasıya yaşayamadı.

Maçın 73. dakikasında sakatlık geçiren ve ambulansla hastaneye kaldırılan ulusal futbolcunun ortalama 6-7 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilirken, siyah beyazlı kulüpten meydana getirilen izahat ile sakatlığa dair teşhis ve detaylar kamuoyuyla paylaşıldı.

Hava topu mücadelesi sonrasında yere düştükten sonrasında ayağa kalkamayan Cenk Tosun’un sağ dizinde patellar tendon kopması meydana geldiği ve sakatlığın oluştuğu bölgeye operasyon yapıldığı duyuruldu.

İşte Beşiktaş Kulübü’nün Cenk Tosun’un sakatlığına dair yapmış olduğu izahat:

“Futbol Takımımızın Süper Lig’in 34. haftasında Bş. Bld. Erzurumspor ile oynadığı müsabakada sağ dizindeki yaralanma nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalan Cenk Tosun’un yapılan değerlendirme neticesinde, sağ dizinde patellar tendon kopması tespit edilmiştir. Futbolcumuz Cenk Tosun’a, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, Sağlık Kurulu Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün de katıldığı operasyonda Prof. Dr Barış Kocaoğlu ve Prof. Dr Alper Kaya tarafından patellar tendon tamiri uygulanmıştır. Cenk Tosun’un rehabilitasyon sürecine en kısa sürede başlanacaktır. Cenk Tosun’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.”

Patellar tendon yırtığı

Diz fonksiyonu tamamen bozulur. Diz kapağı ve kaval kemiği arasındaki bağlantı kaybolur.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *