Beşiktaş, Karagümrük’e yenik oldu! Şampiyonluk yarışı son haftaya kaldı!

Şampiyonluk yarışındaki müthiş yarışta önder Beşiktaş sahasında Karagümrük’e takıldı ve oldukça ağır bir yara aldı. Son 2 haftaya girilirken yitik yaşamak istemeyen siyah beyazlılar 10 şahıs kalan Karagümrük karşısında 80’de yediği golle büyük bir şok yaşadı.

Maçta 1-0 geriye düşen siyah beyazlılar ikinci yarının derhal başlangıcında beraberliği elde etti. Karagümrük 80’de Zukanovic’in atılmasıyla 10 şahıs kaldı. Yengi golü için müthiş bir baskı kuran Beşiktaş, kontra ataktan yediği golle bir kez daha geriye düştü.

Son dakikaları müthiş bir coşku fırtınasına dönen mücadelede Beşiktaş puan çıkarmayı başaramadı ve eleştiri haftayı eli boş geçti.

Şampiyonu ya averaj ya puan belirleme edecek

Galatasaray 81 puanda kalan Kartal’a yetişti ve puanlar kafa kafaya geldi. +44 averajla yarışta önde olan Beşiktaş’ı Galatasaray +42 averajla takip ediyor. Bundan dolayı gelecek hafta oynanacak maçlarda atılacak goller bile artık oldukça mühim.

İki ekip da haftaya puan olarak aynı kalırsa ikili averajda da eşitlik olduğundan şampiyon genel averajla belli olacak. Gelecek hafta Beşiktaş deplasmanda Göztepe ile oynayacak, Galatasaray ise sahasında Yepyeni Malatyaspor’u ağırlayacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *