Beşiktaşlı Rachid Ghezzal, korona virüse yakalandı

Katar’da oynanacak Süper Kupa Finali öncesi Beşiktaş’ta iki corona vakasına daha rastlandı! İstanbul’da meydana getirilen testlerde 5 futbolcuda şüpheye rastlanması sonrasında Katar’a tamamlanmamış giden siyah-beyazlılar, seyahat sonrası meydana getirilen kontrol sonrasında bir fena haberle daha sarsıldı!

O isim Ghezzal çıktı!

Bir futbolcu ve teknik ekipten bir kişide pozitif netice çıktı. Önder Karaveli, bu oyuncunun Rachid Ghezzal bulunduğunu deklare etti. Karaveli, yapmış olduğu açıklamada “Ghezzal’ın corona virüs testi pozitif. Bir de teknik ekibimizden bir arkadaşımızın… Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren oyuncularımızın tedavisi de İstanbul’da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı yöneticiler, Cezayirli yıldız oyuncuyu Katar’dan İstanbul’a ambulans uçakla getirmek için çalışmalara başladı. Katar’daki kurallar gereği corona testi pozitif çıkan kişiler, 7 gün süresince karantinada kalmak zorunda…

Siyah-beyazlıların dün yapmış olduğu açıklamada, Necip Uysal, Can Bozdoğan, Itimat Yalçın, Salih Uçan ve Serdar Saatçı’nın Katar’a götürülmediğini duyurmuştu.

Beşiktaş’tan izahat

“Futbol A Takımımızın teknik ve yönetimsel heyeti ile sporcularına, yarın (5 Ocak) Katar’ın Doha kentinde Fraport TAV Antalyaspor ile oynayacağımız Turkcell Süper Kupa finali öncesinde rutin Covid-19 PCR testi uygulanmıştır.

Meydana getirilen testler neticesinde bir futbolcumuz ile bir teknik ekip çalışanımızda pozitif bulguya rastlanmıştır. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile teknik ekip çalışanımızın; takip, yalıtım ve tedavi süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda başlanmıştır.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *