Bill Gates, Microsoft çalışanıyla cinsel ilişki mi yaşadı?

ABD‘li teknoloji devi Microsoft‘un kurucusu Bill Gates ile eşi Melinda Gates‘in ayrılma kararı alması internasyonal basının gündeminden düşmüyor.

130 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en varlıklı dördüncü adı olan Gates ve eşi Melinda’nın bu parayı iyi mi bölüşeceği tartışılırken, çiftin ayrılık sürecinde yepyeni bir iddia ortaya atıldı.

Çiftin ayrılık sebebinin ihanet olduğu, Gates’in Bill ve Melinda Gates Vakfı için çevirmen olarak çalışan Zhe Shelly Wang’le ilişki yaşamış olduğu öne sürülmüştü. Gates’le ilgili bir başka ihanet iddiası ise bu kez Microsoft şirketi içinden çıktı.

Wall Street Journal gazetesinin haberine nazaran, adı açıklanmayan bir bayan çalışan 2000 yılından itibaren Gates’le cinsel ilişki yaşadıklarını iddia etti.

yönetim kurulu soruşturması

Bu durumun şirket içinde duyulması sonucu 2019 senesinde yönetim kurulu üyeleri bir soruşturma başlattı. Bağımsız bir hukuk firmasıyla anlaşılarak başlatılan soruşturma devam ederken, 2020 senesinde Gates yönetim kurulu başkanlığından çekilme sonucu aldı.

Gates’in sözcüsü mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, yönetim kurulundan ayrılma kararının soruşturmayla ilgisi olmadığını, söz mevzusu kişiyle seneler ilkin dayanan birlikteliğin dostça bir halde bulunduğunu altını çizdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *