Bill Gates’in Melinda Gates’e vereceği para belli oldu

Internasyonal kamuoyunu şaşkına çeviren ayrılma davası sürecinde Bill Gates’in eşi Melinda Gates’e milyar dolarlık hisseleri devrettiği ortaya çıktı.

Microsoft’un kurucu ortaklarından olan Bill Gates’in eşi Melinda French Gates’e 3 milyar dolar tutarındaki hisseleri devrettiği belirlendi.

Melinda Gates’in ek olarak 850 milyon dolar tutarındaki Deere & Company hissesinin de sahibi olduğu açıklandı.

Wall Street Journal’ın aktardığı habere bakılırsa geçen hafta perşembe günü Bill Gates, eşine 2.25 milyon Deere & Company hissesi aktardı. Bu hamle ile beraber Melinda Gates, firmanın yüzde 7’sine haiz olmuş oldu.

Dava süreci 4 Mayıs’ta başladı

Öte taraftan Bill Gates, ayrılma sürecinde eşi Melinda Gates’e 2.9 milyon tane AutoNation hissesi, 14.1 milyon Canadian National Railway hissesi ve 293.5 milyon tane Grupo Televisa hissesi vermişti. Gates’in şu zamana kadar verdiği hisselerin toplam kıymeti 3 milyar doları geçmiş durumda.

Çift 4 Mays’ta 27 senelik evliliklerini sonlandırma sonucu almış ve bu süreç büyük ilgi çekmişti. Çiftin servetinin 124 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 1975 senesinde Microsoft’u arkadaşı Paul Allen ile kuran Bill Gates, 1987 senesinde şirkette pazarlama müdürü olarak çalışan Melinda French ile evliliğe ilk adımını atmıştı.

Çift son dönemde hayır işlerine ağırlık verirken, Bill Gates’in iş yerinden bir çalışanla aşk yaşadığına dair iddialar gündeme gelmiş ve Bill Gates’in insan ticareti meydana getiren Jeffrey Eppstein ile yakın ilişki kurmasının Gates çiftinin arasını açmış olduğu öne sürülmüştü.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *