Bingöl’de telefonla veterineri arayıp, eşeğe doğum yaptırdı

Bingöl karayolunda doğum icra eden eşeğe, yoldan geçen tır şoförü Münir Tarhan yardım etti.

Tarhan,  baytar doktor olan akrabası Abdüsselam Tarhan’ı görüntülü arayarak doğumu gerçekleştirmek için yardım istedi.

Aramış olduğu akrabasının talimatlarını yerine getiren Tarhan, doğumu gerçekleştirmiş oldu.  Ölü doğum icra eden eşek, bir süre sonrasında kendine geldi.

“AKRABAMI ARAYIP, YARDIM İSTEDİM”

Görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşıp, hayvanlara karşı duyarlı olunmasını isteyen Münir Tarhan, şunları söylemiş oldu:

“Yanımdaki iki arkadaşımla beraber hayvanın yanına gittiğimde bunun bir eşek bulunduğunu gördük. Ilkin vasıta çarpmış sandık sadece hamile ve doğum yapmak suretiyle bulunduğunu fark ettik. Eşek doğuramıyor ve gittikçe kötüleşiyordu. Yoldan geçen sürücüleri durdurup onlara ve yanındakilere bu işten anlayıp anlamadıklarını sorduk. Hep negatif yanıt aldık. Zaman daralıyordu, çaresizdik ve o an aklıma baytar doktor olan akrabamı aramak geldi. Kendisini cep telefonu ile görüntülü arayıp, bizlere doğumu gerçekleştirmemiz için ne yapmamız icap ettiğini anlatmasını istedim.

YAVRU ÖLDÜ, EŞEK KURTULDU

O da eşeğin karnındaki yavrusunun öldüğünü, doğumu kısa sürede yapmış olup eşeğin yaşamını kurtarabileceğimizi söylemiş oldu. O telefonla ne dediyse yaptık ve doğumu gerçekleştirdik. Yavrusu hakkaten ölmüştü. Lakin eşeğin yaşamını kurtardık. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Hayvan bir süre dinlendikten sonrasında kalkıp gitti.”

“BİR HAYVANI KURTARDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Baytar Doktor Abdüsselam Tarhan ise “Akşam üstü akrabam Münir Tarhan beni görüntülü aradı. Bir hayvanın zor durumda olduğunu belirtti. Birlikte ne yapabileceğimizi sordu. Görüntülü olarak gösterince hayvanın zor durumda olduğunu gördüm. Münir’e hayvanın nasıl doğacağını tarif ettim. Benim tarifimle hayvanının doğumunu gerçekleştirdi. Bir hayvanın hayatını kurtardığımız için çok mutluyuz.” dedi.
Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *