Boşnaklar, Beyaz TV önünde ‘Rasim Ozan Kütahyalı’ protestosu meydana getirecek

Boşnaklara yönelik sözleriyle tepki toplayan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de gösterilen Derin Futbol programıyla ekranlara geri döndü. Terbiye Gönüllüleri Paltformu tarafınca, 25 Ağustos günü Beyaz TV önünde toplanma sonucu alındı ve vatandaşlara da katılma çağrısı yapılmış oldu.

Minimum 3 bin kişiyle Beyaz TV önünde toplanmaya kabul eden Boşnaklar ve Terbiye Gönüllüler Platformu, toplumsal medyadan yayımladığı toplanma çağrısında Rasim Ozan Kütahyalı tekrardan ekranlara çıkaran Beyaz TV aleyhinde “Rasim Ozan Kütahyalı’yı ekrana çıkararak ahlak yerine reytingleri tercih edenlere, bu ülkenin insanlarının söyleyecekleri var” ifadelerini kullandı.

Çağrıda Kütahyalı için de “Her devrin müptezeli, spor yorumculuğu adı altında yaptığı şarlatanlığı ahlaksızlığıyla taçlandırdı ve o sözleri söyledi” sözlerini kullanan platform 25 Ağustos Pazar günü saat 21.00’de Beyaz TV binasının önünde toplanma sonucu aldıklarını deklare etti.

‘Tarihe unutulmayacak bir not düşeceklerini’ ifade eden platform, “Bu açık bir davettir” ifadelerini kullanarak ‘Türkiye’nin birlik ve beraberliği için yüreği çarpan her insanın toplanmaya davetli bulunduğunu’ duyurdu.

Ne olmuştu?

Kütahyalı, 2017 senesinde Beyaz TV’de canlı gösterilen futbol programı esnasında ‘kusturmalı Boşnak saksosu’ ifadesini kullanmıştı.

Gelen tepkiler üstüne özür dileyerek “Ben Aliya İzzetbegoviç hayranı bir insanım. Ben Boşnak kardeşlerimden tekrar, tekrar özür diliyorum. Bana düşman olanlar bu sözleri kullanarak bana saldırdılar. Kendi meselelerine asil Boşnak halkını karıştırmasınlar” diyen Kütahyalı, programdan çıkarılmıştı.

Sadece, 6 aydan 1 yıla kadar hapisi istenen Kütahyalı geçen haftalarda Twitter hesabından ‘nerede kalmıştık’ ifadelerini kullanarak futbol programında tekrardan yer alacağını duyurmuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *