Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin velayet davasında karar çıktı

2016’da yollarını ayıran Angelina Jolie ve Brad Pitt‘in 5 senedir devam eden velayet davası bitti. 18 yaşından ufak 5 çocuğun ortak velayetini talep eden Pitt davadan zaferle çıktı.

İkili, bundan sonrasında evlatlarının velayetini eşit zamanlı olarak paylaşacak. Jolie, geçici velayet sonucuna bakılırsa şu anda beraber yaşamış olduğu evlatları için esas velayet sahibinin kendisi olmasını talep etmişti.

Mahkeme jürisi, evlatları şahit olarak dinlemeyi istemiş, Jolie de bunu reddetmişti.

Davaya bakan yargıcı dava dışı bırakmaya çalışan Jolie, mahkemeye sunmuş olduğu dosyada, yargıcın geçici bir karar vermeden ilkin evlatların güvenliği ve refahıyla ilgili bulunduğunu söylediği kanıtları dinlemeyi reddettiğini söylemiş oldu. Belgelerde, bu kanıtın ne olabileceği mevzusunda detaylı bir informasyon yer almıyor.

“Yeterince dikkate alınmadı”

Oyuncu ek olarak, yargıcın Kaliforniya mahkemeleri yasasının bir bölümünü yeterince umursamadığını belirterek, velayetin aile içi sertlik geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocuğun yüksek yararına zarar vereceğini belirtti.

Angelina Jolie‘nin başvurusunda neyi kastettiği aleyhinde detay verilmedi, sadece avukatları mart ayında, ek informasyon ihtiva ettiği iddia edilen mühürlü bir belgeyi mahkemeye sundu.

Üç kez evliliğe ilk adımını attı

Jolie, ilk evliliğini 1996 senesinde Jonny Lee Miller ile yapmıştı. Çift, 1999 senesinde boşanmıştı.

Oyuncu, arkasından Billy Bob Thornton ile evliliğe ilk adımını atmıştı. Fakat 2000 senesinde süregelen bu evlilik de üç yıl sonrasında bitmişti.

Angelina Jolie, üçüncü evliliğini ise kendisi benzer biçimde oyuncu olan Brad Pitt ile yapmıştı. Uzun bir birlikteliğin arkasından 2014’te evlenen ikili, yollarını ayırmıştı.

Ayrılık sebebi olarak şiddetli geçimsizlik gösterilmişti. Angelina Jolie, bu senenin başlarında evlilikleriyle ilgili dudak uçuklatan bir izahat yapmış ve Pitt’in birliktelikleri süresince kendisine sertlik uyguladığını ileri sürmüştü.

FBI soruşturmasının yanı sıra Los Angeles Çocuk ve Aile Hizmetleri tarafınca soruşturuldu. Fakat oyuncu bu soruşturmalarda aklanmıştı.

İkilinin, üçü biyolojik üçü evlatlık altı tane evladı bulunuyor. En büyük evlatları Maddox 19 yaşlarında. Öteki evlatları Pax 17, Zahara 16, Shiloh 15, ikizleri Knox ve Vivienne ise 12 yaşlarında.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *