Brezilyalı efsaneleşmiş futbolcu Pele, ameliyat bulunduğunu deklare etti

Brezilya ve dünya futbolunun efsanesi Pele, geçtiğimiz salı günü rutin denetim için gittiği hastanede 6 gündür tutuluyor.

Brezilya’da gösterilen Globo’nun haberine bakılırsa 31 Ağustos günü her zamanki sıhhat kontrolleri için Pele, Sao Paulo‘daki Albert Einstein Hastanesi‘ne götürüldü.

Haber Global’de yer edinen habere bakılırsa, kontroller esnasında Pele‘de adı açıklanmayan bir sıhhat sorununa rastlandı.

Tedbir olarak Pele‘nin hastaneden ayrılmasına izin verilmedi. Aradan 6 gün geçmesine karşın Brezilyalı efsaneleşmiş futbolcunun halen hastanede tutulmaya devam edilmiş olduğu öğrenildi.

Globo gazetesinin temasa geçmiş olduğu hastane yetkilileri ise izahat yapmaktan kaçındı. Brezilya’ya 3 Dünya Kupası kazandırdan Pele hastanedeyken sevenlerinin kaygı etmemesi için toplumsal medya hesabından paylaşım yapılmıştı.

Pele, paylaşımında “Arkadaşlar bilincim yerinde, sağlık durumum gayet iyi, pandemi nedeniyle daha önce yapamadığım rustin testlerim için gittim. (Brezilya Arjantin maçını kastederek) Pazar günü oynayamayacağım.” yazmıştı.

Pele’den ikinci izahat

Pele, hastanede tutulduğu haberleri üstüne bir izahat daha yapmış oldu.

Brezilyalı efsaneleşmiş, her insana mesajları için teşekkür ederken “Geçen cumartesi günü sağ kolonunda tespit edilen şüpheli lezyonu çıkartmak için ameliyat oldum. Geçen hafta yaptırdığım testler sırasında tespit edilmişti. Çok iyi hissediyorum. Dr. Fabio ve Dr. Miguel’in sağlığımla ilgilenmesine izn verdiği için Allah’a şükrediyorum” dedi.  Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *