Brezilyalı müzisyen Marilia Mendonça, tayyare kazasında yaşamını yitirdi

Brezilyalı 26 yaşındaki Meşhur müzisyen Marilia Mendonça, gezi etmiş olduğu ufak uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. Uçakta bulunan yapımcı, şarkıcının amcası ve danışmanı da yaşamını yitirdi.

Minas Gerais İtfaiyesi‘nin Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla, Latin Grammy Ödülü’ne aday gösterilen Mendonça’yı taşıyan uçağın ülkenin güneydoğusundaki Minas Gerais eyaletine bağlı Piedade de Caratinga kırsalında düşmesi sonucu şarkıcının öldüğünü doğruladı.

Kazadan kimse sağ kurtulamadı

Mendonça’nın yanı sıra uçakta bulunan yapımcı Henrique Ribeiro, Mendonça’nın amcası ve danışmanı Abicieli Silveira Dias Filho ile uçağın pilotu ve destek pilotu kazada yaşamını yitirdi.

Meşhur şarkıcının, bir program düzenlemek suretiyle Goiania’dan Minas Gerais eyaletine bağlı Caratinga’ya gitmek suretiyle yola çıkmış olduğu bildirildi. Mendonça ve beraberindekileri taşıyan PEC Taxi Aereo şirketine ilişkin, 6 şahıs kapasiteli tayyare taksi olarak kullanılan çift motorlu Beech Aircraft King Air C90A model uçağın kaza yapma sebebi hemen hemen belirlenemedi. Brezilya Hava Kuvvetlerine bağlı Havacılık Kazalarını Araştırma ve Önleme Merkezi (Cenipa), Mendonça’nın ölümüne sebep olan kazanın araştırılacağını deklare etti.

2 yaşlarında bir oğlu var

Brezilya‘da oldukça Meşhur olan ve kırsal kesimlerde ortaya “sertanejo” seçimi şarkı söyleyen Mendonça, 22 Haziran 1995’te dünyaya geldi. Gelecek ay iki yaşını dolduracak bir oğlu bulunan Mendonça, Brezilya’nın en oldukça dinlenilen şarkıcıları içinde yer alıyordu. Mendonça, “Patroas” albümüyle 18 Kasım’da Las Vegas’ta teslim edilecek Latin Grammy Ödülü’ne “sertanejo tarzında en iyi albüm” kategorisinde aday gösterilmişti.

Neymar: İnanmayı reddediyorum

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, şarkıcının ölümüne ilişkin, “Eşsiz sesi, karizması ve müziğiyle herkesin sevgisini ve hayranlığını kazanan, neslinin en büyük sanatçılarından biri olan genç sertaneja şarkıcısı Marilia Mendonça’nın ölüm haberiyle tüm ülke şokta. Marilia şarkılarıyla her zaman hayatımızda olduğu için çok yakın birini kaybetmişiz gibi hissediyoruz” ifadesini kullandı.

Brezilyalı Meşhur futbolcu Neymar da üzüntüsünü Twitter hesabından yapmış olduğu “İnanmayı reddediyorum. Ben senin sonsuz hayranın olacağım. Huzur içinde yatsın” paylaşımıyla dile getirdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *