Brit Ödülleri bu yıl seyircili yapılacak – Magazin Mahallesi Kültür

İngiltere’de 11 Mayıs’ta düzenlenecek olan “2021 Brit Ödülleri” bu yıl seyircili olarak gerçekleşecek. Başkent Londra’daki 20 bin şahıs kapasiteli O2 Arena‘da gerçekleşecek olan Brit Ödül Töreni 4 bin izleyici katılımıyla gerçekleşecek.

Töreni güldürmen Jack Whitehall’ın sunmuş olacağı ifade edilirken, ödül töreninde maske ve mesafe kuralı olmayacak sadece katılan her insanın PCR testi yaptırmasının mecburi olacağı ifade edildi. Törende, Arlo Parks, Griff ve Yakarma Lipa şeklinde adlar performans sergileyecek.

Pandemi araştırmasının bir parçası 

Törenin, Londra hükümetinin uyguladığı pandemi süreci etkinlik araştırma programının bir parçası olacağı kaydedildi. Hükümetin buna benzer deneyleri ülkenin bir oldukca kentinde sınırı olan sayıda seyircinin olduğu festival türü etkinliklerinde de yapmış olduğu kaydedildi.

Öte taraftan, iştirakçilerin negatif Covid-19 testi sunmaları ve iç mekanda yapılacak etkinliklerin güvenli olup olmadığına dair kanıt oluşturmak için etkinlikten sonrasında da kontrol yaptırmaları lüzumlu olacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *