Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (1 Ekim 2021)

Ölmek için Vakit Yok

Cary Joji Fukunaga‘nın yönettiği; Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek, Ralph Fiennes ve Ben Whishaw’ın rol almış olduğu Ölmek İçin Vakit Yok seyirci ile buluşacak.

Son dört filmimizde 007 James Bond olarak beyaz perde seyircisinin karşısına çıkan Daniel Craig’in, sevilen karaktere son kez yaşam verdiği film, etken hizmetten ayrılan Bond’un CIA’den olan eski bir dostunun yardım çağrısıyla kısa süre içinde vazife başına geri dönmek mecburiyetinde kalmasını ve yüksek teknolojiyle donanmış gizemli bir kötüyle karşı karşıya gelişini mevzu ediniyor.

Serüven ve aksiyon ağırlıklı Ölmek İçin Vakit Yok filmimizde Bond, etken hizmetten ayrılmış ve Jamaika’da sakin bir yaşamın keyfini sürmektedir. CIA’den eski dostu Felix Leiter yardım için kendisine başvurunca huzuru kısa sürer. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarma görevi beklenilenden daha tehlikeli bir hal alır. Bond, tehlikeli yepyeni teknolojilerle silahlanmış, gizemli bir fena insanın peşine düşer.

Nefesini Tut 2

Stephen Lang, Madelyn Grace, Adam Young, Brendan Sexton ve Bobby Schofield’in başrollerinde oynadığı Nefesini Tut 2’nin yönetmen koltuğunda Rodo Sayagues oturuyor.

Korku ve gerilim türündeki film; evine girenlere cehennemi yaşatan görme engelli Norman’ın, bu kez kendisiyle beraber yaşayan 11 yaşındaki Phoenix’i koruma motivasyonuna da haiz olarak evine girenlere karşı verdiği savaşı konu alıyor.

Süper Köpek ve Turbo Kedi

Ben Smith’in yönetmenliğini üstlendiği haftanın animasyon filmi Süper Köpek ve Turbo Kedi; 50 yılını uzayda geçirdikten sonrasında artık tanıyamadığı yeryüzüne dönüş meydana getiren Buddy ile ona destek olan Felix’in öyküsünü konu alıyor.

Sevgili Yoldaşlar

Rus sinemasının önde gelen isimlerinden Andrey Konchalovskiy‘nin yönetmenliğini yapmış olduğu Sevgili Yoldaşlar Türk seyircisi ile buluşacak.

Yuliya Vysotskaya, Vladislav Komarov, Andrey Gusev, Yuliya Burova ve Sergei Erlish’in başrollerinde oynadığı film; Sovyetler Birliği tarihinin kanlı sayfalarından birini aralamayı amaçlıyor.

1962’de geçen film, Rusya’nın Novoçerkassk şehrinde gerçekleşen işçi katliamını merkezine alıyor.

Müfreze

Enes Bilal Taşçı‘nın yönetmenliğini yapmış olduğu Müfreze adlı filmimizde İsmail Hakkı, Sera Tokdemir, Emrah Girgin, Rabia Yalçın ve Serkan Kuru rol aldı.

Senaristliği İsmet Buyruk Bubliş’e ilişik olan film; bir askeri birliğin Hakkari’ye bağlı bir köyde yaşayan minik bir evladı kurtarma çabasına odaklanıyor.

Av

Billur Melis Koç, Ahmet Rıfat Şungar, Yağız Can Konyalı, Adam Bay ve Emre Yetim şeklinde adların boşrollerinde oynadığı “Av” Emre Akay yönetmenliğinde beyaz perde perdesine taşındı.

Gerilim türündeki yapım; bir polisin yapmış olduğu baskında partnerini kaybeden Ayşe’nin, peşine düşenlerle mücadelesini mevzu ediniyor.

İntikam: Soğuk Duş

Engin Akyıldırım‘ın yönettiği; Gümrah Tolu, Sezen Aşırt ve Alpay Atilla’nın rol almış olduğu İntikam: Soğuk Duş, öldürülen eşi ve kızının öcünü arayan bir insanın öyküsünü ele alıyor.

Avcı İlk Kehanet

Onur Aldoğan‘ın yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu; Gürbey İleri, Bülent Çetinaslan, Turabi Çamkıran, Ferzan Hekimoğlu ve Levent Sülün şeklinde adların oyuncu olarak kamera karşısına geçmiş olduğu “Avcı İlk Kehanet”; bir arkeoloji öğrencisinin başından geçen vakalar çevresinde dönüyor.

Kitab-ı Cin

Rasul Kuliev, Derya Acar, Sarkhan Shkhiyevv, Elif Şahin ve Halil Kumova’nın rol almış olduğu; yönetmenliğini Hakan Aydın’ın üstlendiği haftanın yerli korku filmi Kitab-ı Cin; dört üniversiteli gencin, bir cin ordusunu uyandırmalarıyla gelişen vakaları mevzu ediniyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *