Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (14 Ocak 2022)

Benden Ne Olur

Başrollerinde Hazal Kaya, Onur Tuna ve Enis Arıkan’ın yer almış olduğu Benden Ne Olur filmi, bu hafta seyirciyle buluşuyor. Yönetmen koltuğunda Murat Şenöy oturmuş olduğu filmin senaristliğini Aslı T. Kızmaz ve Müge T. Öztürk kaleme aldı. Toplumsal medya fenomeni Aslı Kızmaz’ın aynı adlı kitabından uyarlanan film, Sertab Bal adındaki deli dolu bir kadının hikayesine odaklanıyor.

Feryat

Feryat (Scream) filmi serisinin meraklanan beklenen beşinci filmimizde, Courteney Cox haber muhabiri Gale Weathers rolünü, David Arquette ise Şerif Dewey Riley rolünü tekrardan canlandırdı. Bir takım korkulu suçu kimin işlediğini bulmak için memleketine geri dönen bir kadının öyküsünü işleyen filmin yönetmenliğini Tyler Gillett ve Matt Bettinelli-Olpin üstlendi.

Kod 355

Kod 355, tehlikeli ellere geçen gizli saklı bir silahın geri alınması için oluşturulan ve bir CIA ajanı ile üç internasyonal ajanın yer almış olduğu ekibin mücadelesini konu alıyor. Adını, ABD’nin ilk hanım casuslarından birinin kod adı olan 355ten alan filmimizde başrolleri, Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Diane Kruger ve Penelope Cruz paylaştı. Filmimizde yönetmenliği Simon Kinberg üstlendi.

Düş Peşine

Haftanın yerli filmleri içinde yerini alan Düş Peşine, gönüllü olarak çalmış olduğu Düşler Akademisi’nin kapanmasını engellemek için çaba gösteren Kaan ve arkadaşlarının serüvenini konu alıyor. Komediseverleri beyazperde salonuna çekmeyi hedefleyen filmimizde, Fester Abdü, Cihan Şimşek, Şeyda Erdoğan, Ecem Simge Yurdatapan ve Serkan Ercan rol aldı.

Karlar Kralı Ölçü 2

Karlar Kralı Ölçü serisinin ikinci filmi, çalınan sanat eserini bulmak için tehlikeli bir maceraya atılan Ölçü ve arkadaşlarının macerasını animasyon sevenlerin beğenisine sunuyor. Richard Finn ve Tim Maltby’in yönettiği filmin Türkçe seslendirmelerini Fatih Özacun, Uğur Taşdemir, Ali Çorapçı, Özgür Özdural ve Zencan Sakal gerçekleştirmiş oldu.

Oğul

İrlandalı film yapımcısı Ivan Kavanagh’ın yönetip senaristliğini yazıya döktüğü Oğul, oğlunu kurtarmak için her şeyi göze alan bir kadının öyküsünü ele alıyor. Dram ve gerilim türündeki filmimizde Andi Matichak, Emile Hirsch ve Luke David Blumm rol aldı.

Belle

Prömiyerini 2021 Cannes Film Festivali’nde meydana getiren Belleyi, animasyon dünyasının Meşhur isimlerinden Mamoru Hosoda yönetti. Hosoda’nın kendi kurduğu Chizu Stüdyosu’nda çekmiş olduğu filmin mevzusu özetle şöyleki:

Köyde babasıyla yaşamını sürdüren 17 yaşındaki lise talebesi Suzu, beş milyar kullanıcısı olan U adındaki sanal evrende Belle adıyla ünlenir. Suzu, burada tanıştığı gizemli bir yaratıkla beraber U’nun dört bir diyarında benzersiz maceralara yelken açar.

Cin Perdesi

Tayfun Can Demirtaş’ın Cin Perdesi adlı filmi, korkulu cinayetlerle ilişkili cin vakalarını araştıran Arzu ve Bora’nın yaşadıklarını mevzu ediniyor. Filmimizde Rabia Cemre Kaya, Mert Kara ve Fuat Başarıya ulaşmış başrolleri paylaştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *