Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (16 Temmuz 2021)

Paris’te Bahar

Suzanne Lindon’un yazdığı ve yönettiği ve başrolünde yer almış olduğu “Paris’te Bahar”, kendi yaş grubundakilerden sıkılmış olduğu bir dönemde kendisinden yaşça büyük bir tiyatro oyuncusuyla tanışan 16 yaşındaki genç Suzanne’ın öyküsünü odağına alıyor.

Duygusal güldürü ve dram karışımı filmimizde Suzanne Lindon’a başrolde Arnaud Valois, Frederic Pierrot, Florence Viala ve Dominique Besnehard birlikte rol alıyor.

Protesto

Vincent Cassel, Hubert Kounde ve Said Taghmaoui’nin başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Mathieu Kassovitz’in yapmış olduğu “Protesto” ikinci kez seyirci karşısına çıkacak.

Sessiz Bir Yer 2

Başrolünde Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe, Millicent Simmonds ve Djimon Hounsou’nun yer almış olduğu “Sessiz Bir Yer 2” korku ve gerilim meraklılarını beyazperde salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

John Krasinski’nin yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu devam filmi, yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran bir anne ve evlatlarının hayatta kalma çabalarını mevzu alıyor.

Deli Ortak

Özgür Selvi’nin yönetmenliğini üstlendiği, Sinan Çalışkanoğlu, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Ali Tarık Fındık ve Mehmet Yıldırım benzer biçimde adların rol almış olduğu yerli yapım “Çılgın Ortak”, bir cinayeti çözmek için görevlendirilen iki dedektifin gülünç maceraları çevresinde dönüyor.

Space Jam: Yepyeni Efsaneleşmiş

Malcolm D. Lee’nin yönetmenliğini yapmış olduğu LeBron James, Sonequa Martin-Green, Don Cheadle ve Cedric Joe’nin rol almış olduğu “Space Jam: Yeni Efsane”, yarın seyirciyle buluşacak.

Senaristliği Juel Taylor, Tony Rettenmaier, Keenan Coogler ve Terence Nance tarafınca kaleme alınan yapım, serüven ve aksiyon tutkunlarının ilgisini çekmeye aday.

Meşhur basketbolcu LeBron James’in Michael Jordan’ın mirasını devam ettirdiği film, dijital bir dünyaya hapsedilen oğlunu kurtarmak için liderlik etmiş olduğu Looney Tunes üyeleriyle gerçek bir ekip olup bir basketbol maçında yenilmez armada Goons’u alt etmenin mücadelesini veren LeBron James ve ekibinin öyküsünü konu alıyor.

Özgür Ruh

Elaine Bogan ve Ennio Torresan’un yönetmenliğini yapmış olduğu haftanın animasyon filmi “Spirit Özgür Ruh”, annesinin memleketi olan ufak bir sınır nahiyesinden gelen yürekli akrobat binicisi Lucky’nin, kendisi benzer biçimde özgür ruhlu olan yabani at Spirit’le tanışmasından sonrasında yaşananları konu alıyor.

15/07 Şafak Vakti

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı darbe girişimine karşı Türk milletinin ortaya koyduğu destansı mücadeleyi özetleyen “15/07 Şafak Vakti” filmi bugün sinemaseverlerle buluşuyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca desteklenen, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnen vatandaşların gerçek hikayelerinden esinlenilen film, Çengelköy’de pastane işleten Cevdet ve evlatlarının öyküsünü beyaz perdeye taşıyor.

Darbe girişimi esnasında ağırlıklı olarak Çengelköy ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşananlara odaklanan film, milletin ortaya koyduğu kahramanca mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün üstlendiği filmin başrollerini Erkan Petekkaya, Baran Bölükbaşı, Tugay Mercan, Serkan Ercan ve Nazan Diper üstlenirken, oyuncular içinde Aslıhan Karalar, Tabiat Özüm, Ferhat Yılmaz, Deniz Bolışık ve Hatice Sibel Aytan bulunuyor.

Vay Babam Vay

Onur Yaprakçı, Fırat Albayram, Altan Erkekli, Füsun Demirel ile Bengi İdil Uras’ın rol almış olduğu ve Gökhan Arı’nın yönettiği “Vay Babam Vay”ın konusunu, bir cenaze için toplanan insanların bir türlü defnedilemeyen cenaze süresince yaşadıkları oluşturuyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *