Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (17 Aralık 2021)

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok

Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Marisa Tomei ve Jamie Foxx’un başrollerinde oynadığı Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’un yönetmen koltuğunda Jon Watts, oturuyor.

Serüven, bilim-kurgu ve aksiyon ağırlıklı film, kimliği açığa çıkan Örümcek-Adam’ın, bu mevzuda Hekim Strange’den yardım istemesiyle gelişen çetrefilli vakaları mevzu ediniyor.

Yarım Kalan Yaşam

Michael Uppendahl tarafınca beyazperde perdesine taşınacak Yarım Kalan Yaşam, her alanda yaşamının baharını yaşamakta olan başarıya ulaşmış bir insanın geçirdiği bir kaza sonucu değişen yaşamını odağına alıyor.

Dram türündeki ABD yapımı filmin başrollerinde Aaron Paul, Lena Olin, Tom Berenger, Celia Weston ve Michael Weston rol aldı.

Karanlık Kız

Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Peter Sarsgaard ve Paul Mescal’ın başrollerinde oynadığı Karanlık Kız adlı yapımın yönetmenliğini Maggie Gyllenhaal üstlendi. Napoli Romanları ile adından söz ettiren Elena Ferrante’nin aynı isminde romanından uyarlanan film, tek başına bir tatilde olan Leda’nın, genç bir anneyle tanışması sonrası kendi annelik geçmişine doğru yapmış olduğu sıkıntılı içsel yolculuğu konu alıyor.

Kumbara

Ferit Karol‘un yönettiği, Murat Kılıç ve Gülçin Kültür Şahin’in başrollerini paylaşmış olduğu Kumbara; Başka Beyaz perde dağıtımıyla gösterime girdi.

Dram türündeki filmin mevzusu özetle şu şekilde:

“Orhan 38 yaşında bir aile babasıdır. Bir yandan ev kazası yüzünden komaya girmiş annesiyle ilgilenirken, bir yandan da kefil olduğu arkadaşı ortadan kaybolduğu için üzerine kalan borcu kapatmakla uğraşır. Bu süreçte ailesiyle de arası açılır ve giderek baba rolünü kaybeder. Taksi şoförlüğü gibi ek işler yaparak başka bir adam haline gelir.”

Maşa ile Koca Ayı 4

Roly Gutierrez tarafınca beyaz perdeye uyarlanan haftanın animasyonu Maşa ile Koca Ayı 4, Maşa ile ormandaki hayvan arkadaşlarının yepyeni maceralarını konu alıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *