Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (17 Eylül 2021)

Baba

Anthony Hopkins, Olivia Colman, Imogen Poots, Rufus Sewell ve Olivia Williams’ın başrollerinde oynadığı film; yaşı ilerlemesi ve kızı Anne’nin ısrarlarına karşın tek başına yaşamakta direnen Anthony’nin yaşlanma, demans şeklinde deneyimleri deneyim edişini ele alıyor.

Florian Zeller’in filmi En İyi Adam Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo olmak suretiyle Oscar’da iki dalda ödül aldı.

Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası

Logan Miller, Taylor Russell, Isabelle Fuhrman, Indya Moore ve Holland Roden’in rol almış olduğu Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası, gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Adam Robitel’in yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu film; kendilerini ölümcül bir labirentin içinde hapsedilmiş bir halde gören altı kişinin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Senaristliği Will Honley, Maria Melnik, Daniel Tuch ve Oren Uziel imzası taşıyan filmin hikayesi Christine Lavaf ve Fritz Bohm’a ilişik.

Patron Bebek 2: Aile Şirketi

Tom McGrath’ın yönettiği ve Jeff Goldblum, James Marsden, Alec Baldwin ile Ariana Greenblatt’ın seslendirdiği animasyon film “Patron Bebek 2: Aile Şirketi” yepyeni bir macerayla izleyicinin karşısına çıkacak.

İlk filmin merkezinde yer edinen Tim ve Ted Templaton kardeşlerin birer erişkin oldukları periyodu özetleyen serinin ikinci filmi; erişkin yaşamı esnasında birbirinden uzaklaşan iki kardeşi tekrardan bir araya getiren vakalar çevresinde dönüyor.

Belalı Karakol

Joe Carnahan’ın yönetmenliğini yapmış olduğu; Gerard Butler, Frank Grillo, Toby Huss ve Alexis Louder’ın oynadığı Belalı Karakol aksiyon sahneleriyle öne çıkıyor.

Senaristliğini Kurt McLeod ve Joe Carnahan’ın beraber yazıya döktüğü yapım, ufak bir kasabadaki polis merkezinde; ustalaşmış bir katil olan Bob Viddick, akıllı çaylak polis Valere Young, iki yüzlü bir dolandırıcı olan Teddy Murretto ve ne süre ne yapacağı belli olmayan psikopat tetikçi Anthony Lamb içinde yaşananları mevzu ediniyor.

Karanlıktaki Feryat

Lucas Sarquiz, Jimena Frontera, Chucho Fernandez ve Clara Kovacic’in başrollerinde oynadığı ; Diego Savignano’nun yönetmenliğini yapmış olduğu Karanlıktaki Feryat, genç bir Youtuber’ın, Dark Web’in derinliklerine erişmesi sonrası başından geçenleri konu alıyor.

Kimetsu Orkestrası Konseri

Tokyo Filormonik Orkestrası’nın Hirofumi Kurita’nın orkestra şefliğinde gerçekleştirdiği ve Nami Nakagawa ile Maiko Katagirl’in vokalistlik yapmış olduğu animasyon film Kimetsu Orkestrası Konseri beyaz perdede yer alacak.

“Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba” hikayesinin tekrardan hatırlatıldığı bu hususi konserde animeden görüntüler, Tokyo Filarmonik Orkestrası’nın canlı müziği eşliğinde beyaz perde seyircisinin beğenisine sunulacak.

Amacı Olmayan Grup

Ali Tanrıverdi’nin yönettiği haftanın yerli güldürü filmi Amacı Olmayan Grup’un başrollerinde Sarp Bozkurt, Ali Barkın, Naz Çağla Irmak ile Gamze Karaduman oynuyor.

Film, orta sınıfa mensup Çetin ailesinin tek ve hayatta hiçbir amacı olmayan oğlu Onur’un değişiklik sürecini, babası ve toplumla olan ilişkisi üstünden özetleyen yepyeni nesil bir güldürü olarak beyaz perdeye taşınacak.

Elmalar

Christos Nikou’nun yönettiği ve Aris Servetalis, Sofifa Georgovassili, Anna_Kalaitzidou ile Argyris Bakirtzis’in oynadığı Elmalar Başka Beyazperde dağıtımıyla gösterime çıkarılacak.

Dünyanın çeşitli yerlerindeki film festivallerinde fazlaca sayıda ödüle layık görülen ve Yunanistan tarafınca Oscar’a aday gösterilen film Ani hafıza yitimine sebep olan gizemli bir salgının, dünyayı tesiri altına almasını konu alıyor.

Azubel

Fatih Gülaydın’ın yönettiği haftanın korku filmi Azubel” paranormal olayların gerçekleştiği belirtilen bir eve hapsolan iki gencin, yalnız olmadıkları bu evden çıkmaya çalışmalarını mevzu ediniyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *