Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (19 Kasım 2021)

Spencer

Kristen Stewart‘ın Prenses Diana’yı canlandırdığı senenin en oldukça dört gözle beklenen ve heyecanla beklenen filmlerinden “Spencer” bu hafta seyirci karşısına çıkıyor.

Adını Lady Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alan film, Prenses Diana’nın kraliyete ve Prens Charles’a veda etmeye karar verilmiş olduğu 1991 yılındaki eleştiri Noel tatiline odaklanıyor.

ABD’de de ve İngiltere’de de seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan filmin Türkiye’de de aynı ilgiyi görmesi planlanıyor.

Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar

Will Smith‘in başrolünde yer almış olduğu “King Richard”, 2000’ler sonrası hanım tenisine damga vuran Serena Williams ve Venus Williams kardeşleri her daim destekleyen ve onların potansiyellerine ulaşmaları için elinden geleni ardına koymayan baba Richard Williams ve genç Serena ile Venus’ün öyküsünü konu alıyor.

Reinaldo Marcus Green’in yönettiği filmimizde, Will Smith, Saniyya Sidney ve Demi Singleton rol alıyor.

Hayalet Avcıları: Diğeri Dünya

Carrie Coon, Finn Wolfhard ve Mckenna Grace’in oyuncu kadrosunda yer almış olduğu “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya” adlı film, taşrada bir kasabaya taşınan bir ailenin, büyükbabalarından kendilerine kalan hayalet avcıları mirasıyla bulundukları kasabayı büyük çaplı bir hayalet istilasından kurtarmaya çalışmasını mevzu ediniyor.

Muallim

Osmanlının son döneminde Jön Türk olan bir öğretmenin kendi değerleriyle tanışmasına odaklanan TRT ortak yapımı “Muallim” filmi de Öğretmenler Günü’nün olduğu bu hafta gösterime giriyor.

Yönetmenliğini Müslim Şahin’in yapmış olduğu ve yurt dışındaki bazı festivallerden ödül alan eserde, sürgüne göndermiş olduğu kasabada öğretmenlik icra eden bir insanın yaşamını konu alıyor. Filmimizde Melih Selçuk, Sevtap Özaltun ve Ruhi Sarı oynuyor.

Cehennem Kapısı

Arjantin yapımı haftanın korku filmleri içinde yer edinen “Cehennem Kapısı”, oğluyla beraber geçirdiği otomobil kazası sonrası ne işe yaradığını hatırlayamayan bir şekilde yitik oğlunu arayan Cecillia’nın öyküsünü ele alınıyor.

Yan Tesir

Pekin Azer‘in yönettiği gerilim türündeki “Yan Etki” adlı film, hastalığına umar olsun diye almış olduğu ilacın yan etkisiyle yaşamı alt üst olan bir insanın öyküsünü seyircilerin dikkatine sunuyor.

Ecinni 3: Tenha Feryat

Haftanın yerli korku filmi “Ecinni 3: Issız Çığlık”, yaşamış olduğu hastalık sonrası esrarengiz görüler görmeye başlamış olan Zeynep’in, bu mevzuyu araştırmasıyla kendisinin ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. “Ecinni” filminin üçüncü devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda, serinin öteki filmlerini de yöneten Mustafa Sağlam oturuyor.

Pişiriciler

Ute von Münchow-Pohl‘un yönettiği Almanya menşeli animasyon yapım “Pişiriciler”, 200 senedir insanlardan uzakta yer altında yaşayan Elfler’in Helvi önderliğinde tekrardan yeryüzüne çıkarak aslolan gayelerini hatırlamalarını mevzu ediniyor.

Dünyanın En Fena İnsanı

Joachim Trier imzalı, orijinal ismiyle “The Worst Person in the World”, 30’larına yepyeni girmiş enerjik kabul edilen Julie’nin, dünyadaki yerini bulmaya çalışmasını ve bu arayışın etkilediği ilişkilerini ele alıyor.

Trier’in “Reprise” (2006), “Oslo, 31 Ağustos” (2011) ve “Thelma” (2017) şeklinde depresif ve ruhsal ağırlıklı filmlerden sonrasında seyirci karşısına çıkardığı “Dünyanın En Kötü İnsanı” filmindeki rolüyle Renate Reinsve, Cannes Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *