Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (26 Kasım 2021)

İntikam Vakti

Guy Ritchie‘nin yönettiği ve Jason Statham, Josh Hartnett, Scott Eastwood ile Holt McCallany’nin başrollerinde oynadığı “İntikam Vakti” seyirci ile buluşacak.

Aksiyon sinemasının iki mühim adı yönetmen Guy Ritchie ve oyuncu Jason Statham’ın tekrardan bir araya gelmiş olduğu film; oğlunun katilini bulabilmek için büyük miktarlarda nakit para taşımacılığı meydana getiren bir firmada işe süregelen gizemli bir insanın kişisel intikam mücadelesini konu alıyor.

Senaristliği Ivan Atkinson, Guy Ritchie, Marn Davies ve Eric Besnard imzası taşıyan gerilim ve aksiyon türündeki filmin mevzusu özetle şöyleki:

“İşe yeni başlamış, gizemli ve çılgın bir zırhlı araç güvenlik görevlisi, görevli olduğu aracın uğradığı bir soygun sırasında ortaya çıkan yetenekleriyle tüm çalışma arkadaşlarını şaşkına çevirir. Ekipteki arkadaşları, bu gizemli meslektaşlarının kim olduğunu ve nereden geldiğini merak etmektedirler. Gizemli adam, intikam almak uğruna geri dönüşü olmayan adımlar attıkça nihai amacı da netlik kazanacaktır.”

Gucci Ailesi

Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino ve Salma Hayek’in başrollerinde oynadığı “Gucci Ailesi” gerilim meraklılarının ilgisini çekmey aday.

Ridley Scott’ın yönettiği film, 1980’lerde aile içi anlaşmazlıkları iyice ayyuka çıkan moda devi Gucci ailesini ve 1995 senesinde Maurizio Gucci’nin öldürülmesine kadar varan skandalları mevzu ediniyor.

Roberto Bentivegna ve Becky Johnston senaristliğini yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Dariusz Wolski yapmış oldu.

Sen Ben Lenin

Sulh Bıçakçı ve Tufan Taştan’ın senaristliğini beraber yazıya döktüğü “Sen Ben Lenin”, uzun seneler süresince Akçakoca kasaba meydanına dikilmesi istenen fakat bürokratik izinlerin çıkmaması sonucu bir depoda gizlenen Lenin’in büstünün öyküsünü ele alıyor.

Sulh Falay, Elit Soysal, Melis Birkan, Serdar Orçin ve Nur Sürer’in başrollerini paylaşmış olduğu filmin yönetmen koltuğunda Tufan Taştan oturuyor.

Aylak Ekibi

Can Sarcan‘ın yönettiği, Tuna Arman, Zeynep Batur, Mert Topuz ve Yıldız Asyalı benzer biçimde adların oynadığı “Aylak Takımı”; bir kampüste yanlış giden bir gözlem sonucu ortaya çıkan zombi salgınını konu alıyor.

Aslan Yürek

Dany Boon, Philippe Katerine, Anne Serra, Samuel Jouy ve Sophie Verbeeck’in oynadığı “Aslan Yürek”, psikiyatri kliniğinde deli numarası meydana getiren bir hasta ile onunla ilgilenmek zorunda kalan görevlinin yaşadıklarını mevzu ediniyor.

Belçika ve Fransa ortak yapımı güldürü türündeki filmin yönetmenliğini Ludovic Colbeau-Justin üstlendi.

İstanbul Bahçesi

Emil von Schönfels ve Mekyas Mulugeta’nın oynadığı, İlker Çatak tarafınca yönetilen Almanya yapımı “İstanbul Bahçesi” Başka Beyaz perde dağıtımıyla Türkiye’deki seyirci ile buluşacak.

Seans

Simon Barrett‘in yönetmenliğini yapmış olduğu “Seans” adlı filmimizde Suki Waterhouse, Madisen Beaty, Inanna Sarkis, Ella-Rae Smith ve Stephanie Sy rol aldı.

Şeytanın Bilinmeyen Hikayesi

Jess Norvisgaard‘ın yönettiği; Bill Oberst, Linnea Quigley, Kane Hodder, Mary Katherine ve Kelley Wilson Robinson’un oynadığı “Şeytanın Bilinmeyen Hikayesi” haftanın bir öteki yabancı korku filmi olacak.

Azra

Beyza Şenel‘in yönetmenliğini üstlendiği Aşela Demir, Suada Şen ve Burak Ufak benzer biçimde adların rol almış olduğu yerli korku filmi “Azra”; birkaç günlük sakin bir tatile çıkan Azra ve Burak çiftinin başından geçen paranormal vakaları mevzu ediniyor.

My Hero Academia The Movie: World Heroes Mission

My Hero Academia isminde anime dizisinin üçüncü beyazperde filmi olan “My Hero Academia The Movie: World Heroes Mission”, şehri ve insanları tehlikeye atan yepyeni ve gizemli bir tehditle savaşım eden Deku ve ustalaşmış süper kahraman ekibinin maceralarını beyaz perdeye taşıyacak.

Enkanto: Büyülü Dünya

Jared Bush, Byron Howard ve Charise Castro Smith’in beraber yönettiği haftanın bir öteki animasyon filmi “Enkanto: Sihirli Dünya”; Enkanto adında olan göz kamaştırıcı ve büyüleyici bir yerde yaşayan bir ailenin öyküsünü anlat.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *