Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (29 Ekim 2021)

İstanbul Muhafızları: 100 Senenin Muhafızları

Davet Cem Bayraklı’nın filmi “İstanbul Muhafızları: 100 Yılın Muhafızları” animasyon meraklıların ilgisini çekmeye aday.

Muhammed Ammar Gündüz, Selin Kıdıl, Luk Sırma, Sebahat Demirhas ve Bartu Kerem Yüksel’in seslendirmelerini yapmış olduğu film, 1920 yılına ışınlanarak fena planlarını uygulamaya çalışan Gürgen ile Azmi’ye engel olmak için yola çıkan İstanbul Muhafızları’nın öyküsünü beyaz perdeye yansıtacak.

Cinni Nazar

Tayfun Can Demirtaş‘ın yönettiği; Cenk Özkul, Sara Özyıldız, Seçil Altıntaş, Hakan Fidan ve Gülay Özyıldız benzer biçimde adların başrollerinde oynadığı “Cinni Nazar”; anne ve babasının ölümünün arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışan bir gencin öyküsünü konu alıyor.

Enna: Kara Büyü

Burak Çelik‘in yönetmenliğini üstlendiği yerli korku filmi “Enna: Kara Büyü”; birbirini asla tanımayan iki dost grubunun esrarengiz olayların yaşandığı bir köyde meydana gelen vakalar çevresinde dönüyor.

Benim Ölümüm

Darren Lynn Bousman‘ın yönetmenliğini yapmış olduğu ABD yapımı “Benim Ölümüm”, haftanın bir öteki korku filmi olacak.

Maggie Q, Luke Hemsworth, Alex Essoe, Kat Ingkarat ve Kelly Jones benzer biçimde adların kamera karşısına geçmiş olduğu film; beraber tatillerini sürdüren bir çiftin, içlerinden birinin ötekini öldürdüğünü gösteren videonun gizemini çözmeye çalışmasını mevzu alıyor.

Boynuzlar

Scott Cooper‘in yönettiği; Jeremy T. Thomas, Keri Russell, Jesse Plemons ve Graham Greene benzer biçimde isimerin oynadığı “Boynuzlar” korku ve gerilim meraklılarını beyaz perde salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Nick Antosca’nın “The Quiet Boy” isminde kısa öyküsünden uyarlanan film, Oregon’un sakin bir nahiyesinde, bütün kasaba ahalisi için çekince arz edebilecek bir sırra vakıf olan genç Lucas ile kendisini öğrencisinin taşımış olduğu gizemin girdabında kabul eden öğretmen Julia’nın öyküsünü odağına alıyor.

Yepyeni Seviye

Michel Franco‘nun yönettiği ve Naian Gonzalez Norvind, Diego Boneta, Fernando Cuautle ile Samantha Yazareth Anaya’nın oynadığı “Yeni Düzen” Başka Beyaz perde dağıtımıyla gösterime çıkarılacak.

Meksika ve Fransa ortak yapımı dramda, yapılmakta olan oldukca lüks bir üst derslik düğünü yerini ansızın şiddetli vakalara ve asla beklenmedik bir sınıflar arası çatışmaya bırakıyor.

Anne, baba, damat, gelin ve bu varlıklı aileye hizmet etmekte olan uşakların bakış açısından anlatılan öykü, bir politik sisteminin çöküşünün trajik netice ve etkilerini konu alıyor.

Aşk Engel Tanımaz

Alice Filippi‘nin yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu duygusal güldürü filmi “Aşk Engel Tanımaz”ın başrollerinde Ludovica Francesconi, Giuseppe Maggio, Eleonora Gaggero, Gaja Masciale ve Jozef Gjura oynuyor.

İtalyan yapımı film, ender görülen ve ciddi bir hastalıkla boğuşan fakat bütün bunlara rağmen yaşam enerjisiyle dolu bir kadının aşkı arayışını konu alıyor.

Bırakım

Metin Yeğin‘in yönettiği; Itziar Ituno Martinez, Tansel Öngel, Pelin Batu, Orhan Alkaya ve Nihan Aşıcı’nın başrollerinde oynadığı “Grev”; 1910 senesinde Bursa’da ipek işçiliği icra eden Müslüman ve gayrimüslim hanımefendilerin fena emek verme koşullarına karşı beraber gösterdikleri direnişi beyaz perdeye yansıtacak.

Mecburi Konuk

Mustafa Üstündağ, Uğur Yücel, Murat Akkoyunlu, Sera Tokdemir ve Bengi İdil Uras’ın rol almış olduğu “Zoraki Misafir” yerli güldürü meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Bülent İşbilen’in yönetmenliğini üstlendiği film; programları eskisi kadar ilgi görmeyen bir medya patronunun son bir program deneyimiyle beraber gelişenleri mevzu ediniyor.

Saklı Yüzler: Bosna

Haktan Özkan, Gökhan Tunalıgil’in yönettiği; Ayhan Krüezi, Deniz Çevik, İrem Keskin, Tolgahan Hançer ve Gökhan Tunalıgil’in başrolünde oynadığı “Saklı Yüzler: Bosna” seyirci ile buluşacak.

Dram ve aksiyon ağırlıklı film, Bosna Savaşı sürecinde Srebrenitsa benzer biçimde katliamlarda yer almış harp suçlularının peşine düşen Mirsad ve Haris’in öyküsünü konu alıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *