Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (3 Eylül 2021)

Tomris

Akan Satayev’in yönetmenliğini üstlendiği Tomris, 6. yüzyılda İskit-Saka İmparatorluğu’nun başına geçerek Türk tarihinin ilk hanım hükümdarı olan Tomris Hatun’un yaşamını mevzu ediniyor.

Kazakistan ve Rusya ortak yapımı filmimizde, Almira Tursyn, Adil Akhmetov, Erkebulan Dairov, Aizhan Lighg ve Berik Aytzhanov rol alıyor.

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi

Marvel Comics karakteri Shang-Chi’yi temel alan “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, kişisel geçmişinde büyük yer tutan The Ten Rings örgütü ve onun lideri The Mandarin ile karşı karşıya gelen dövüş sanatlarında usta Shang-Chi’nin öyküsünü konu alıyor.

Marvel Studios imzalı filmimizde Simu Liu, Tony Leung Chiu-Wai ve Awkwafina oynuyor.

Sekiz

Haftanın yerli yapımları arasındaki Buğra Kekik’in yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu ve senaristliğini değindiği “Sekiz”, kabahat ve gizem türünde filmseverlerin beğenisine sunuluyor.

Film, seneler ilkin bir avukat tarafınca üstü kapatılan bir kazaya yol açan bir şarkıcının yaşadıklarını mevzu ediniyor.

Bir Orduya Karşılık

Aksiyon türündeki ve Stephen Durham’ın yönettiği “Bir Orduya Bedel”, kocasını öldüren çeteden intikam almak için onların peşine düşen genç bir hanımı konu alıyor.

Tüp

Yönetmen ve senarist Mathieu Turi’nin gerilim türündeki filmi “Tüp”, içinde mahsur kalmış olduğu tüpten kurtulmaya çalışan bir kadının öyküsünü ele alıyor.

Orijinal adıyla “Meandre” adlı yapımda, Gaia Weiss, Peter Franzen ve Romane Libert rol alıyor.

Luka

Haftanın tek animasyon türündeki, Pixar yapımı film, bir İtalyan sahil nahiyesinde, kendisine kıyasla daha maceracı olan arkadaşı Alberto’ya uyarak yaşadıkları denizden çıkıp insan yaşamının renklerini keşfeden deniz canavarı Luka’nın öyküsünü küçük seyircilerle bir araya getiriyor.

Habis

Yönetmen ve senarist James Wan’ın yepyeni korku filmi “Habis” filmi, şok edici katliam görüntüleriyle paralize olan Madison’un hikayesine odaklanıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Annabelle Wallis, Maddie Hassos ve George Young içeriyor.

İki Aşığın Ölümü

2020 Sundance Film Festivali’nin favorileri içinde gösterilen “İki Aşığın Ölümü”, bilhassa başrolündeki, “Convergence”, “Spectral” ve “Lethal Weapon” dizisinden hatırlanan Clayne Crawford’ın kuvvetli performansıyla ve düşük bütçesiyle, bağımsız bir yapım olarak vizyonda seyirci karşısına çıkıyor.

Robert Machoian’ın yönettiği ilk uzun metrajlı film olan yapım, ayrılık sonucu alan bir çiftin hayatına odaklanıyor.

Ekip Oyunu

Muhammet Emre Aydın’ın yönetmen koltuğuna oturmuş olduğu, Ahmet Özakbalık, Ali Kemal Yıldıran, Ayşegül Saygılı, Akif İnce ve Ezgi Karaçam oynadığı “Ekip Oyunu”, birincinin büyük ödülle eve döneceği ve ormanda meydana gelen bir yarışmada olayların çığırından çıkmasını mevzu ediniyor.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *