Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (31 Aralık 2021)

Louis Wain’in Renkli Dünyası

Will Sharpe‘nin yönetmenliğini yapmış olduğu; Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Andrea Riseborough, Jamie Demetriou ve Sophia Di Martino’nun rol almış olduğu Louis Wain’in Renkli Dünyası seyirci ile buluşacak.

Başroldeki Oscar talibi Benedict Cumberbatch, çağının en yetenekli ressamları içinde gösterilen Louis Wain rolünü canlandıran bir oyunculuk performansıyla ikonik rollerine bir yenisini ekleyecek.

Ressamın çalkantılarla dolu yaşamının gerçek konusunda Benedict Cumberbatch’e, Altın Küre ve Emmy ödüllerinin sahibi Claire Foy birlikte rol alıyor.

Son Vazife

Richard Dreyfuss, Mira Sorvino, Pruitt Taylor Vince, D.W. Moffett ve Cress Williams’ın rol almış olduğu Son Vazife gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Adam Lipsius’un yönetmenliğini üstlendiği yapımın mevzusu özetle şöyleki:

Eski bir mafya babası olan Ben Myers, kanserle savaşım etmekte, bir taraftan kendi hastalığı ile uğraşırken öteki taraftan da demans hastası olan karısına bakmaya iş yapmaktadır. Bigün evlerinin soyguncuların hedefi olmasıyla yaşamı bambaşka bir hal alır. Yaşamını alt üst eden hırsızlardan öcünü almak için etraflıca bir plan meydana getiren Ben, bu süreçte kendi karanlık geçmişi ile yüzleşmek mecburiyetinde kalır.

Seans

Suki Waterhouse, Madisen Beaty, Inanna Sarkis, Ella-Rae Smith ve Stephanie Sy’ın rol almış olduğu Seans, Simon Barrett yönetmenliğinde beyazperde perdesine taşınacak.

ABD yapımı korku türündeki film, bir grup öğrencinin, yatılı okula yepyeni gelen genç kız ile eğlenmek için yaptıkları ruh çağırma seansı esnasında yaşananları konu alıyor.

Hatıra Kutusu

Joana Hadjithomas ile Khalil Joreige’in yönettiği ve Hassan Akil, Manal Issa, Rim Turki ile Paloma Vauthier’in oynadığı Hatıra Kutusu, Başka Beyazperde dağıtımıyla gösterime çıkarılacak.

Filmin mevzusu özetle şöyleki:

Bekar bir anne olan Maia, eşi görülmemiş bir Noel hediyesi aldığından geçmişe seyahat yapar. Armağan olarak gelen şey, içinde defterler, fotoğraflar ve kasetlerin olduğu bir kutudur. Bunlar Maia’nın Beyrut’ta ailece savaştan kaçmadan ilkin yakın arkadaşına gönderdikleridir. Kutudakileri inceleyen Maia’nın genç kızı Alex, annesinin geçmişindeki sırrını gün yüzüne çıkarır.

Sword Art Online The Movie – Progressive

Anime dizisi Sword Art Onlineın beyazperde uyarlamalarından kabul edilen animasyon film Sword Art Online The Movie – Progressive, 2022’de piyasaya sürülen ve oyunda ölenlerin gerçekte de öldüğü bir çevrim içi oyunda sıkışıp kalanların öyküsünü anlatmaya devam edecek.

Kaptan Sabertooth ve Küçük Korsanlar Yitik Elmas Ardında

Marit Moum Aune ve Rasmus A. Sivertsen’ın yönettiği haftanın bir öteki animasyonu Kaptan Sabertooth ve Küçük Korsanlar Yitik Elmas Ardında, yepyeni bir serüven ile küçük fanatiklerinin karşısına çıkacak.

Filmin mevzusu şöyleki:

Efsaneye nazaran; büyülü elmas, her dolunayda sahibinin bütün dileklerini yerine getirir. Kaptan Sabertooth’un tek dileği, gemisini altın ve mücevherlerle doldurmaktır. Küçük Korsan Pinky’nin yitik kardeşi Marco, elması alıp firar etmiştir. Sabertooth ve adamlarının da elmasın peşine düşmesiyle ormanda büyük bir kovalamaca adım atar.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *